Obrazy z cest Dušana Procházky se představí v Letovicích

Brno, 22. srpna 2018 – Brněnský cestovatel a fotograf Dušan Procházka, jehož oblíbenými místy jsou ostrovy a pobřeží Středomoří a blízký Atlantik, otevře 12. října v Letovickém městském kulturním středisku unikátní výstavu svých velkoplošných fotoobrazů pod názvem „Ostrovy a pobřeží“.

dusan prochazka obrazy z cest

Na více jak stovce velkoplošných fotoobrazů bude prezentovat ve čtyřech tématických sekcích pobřeží jižní Evropy, ostrovy Středomoří, Kanárské ostrovy a obrazy tzv. blízkého Atlantiku z posledních cest po západním pobřeží a to například z Portugalska, Irska a Skotska. Zajímavostí autorovy tvorby je to, že zahrnuje průřez 10leté dokumentární činnosti z desítek výprav po 40 ostrovech a 50 pobřežních destinacích, které Dušan Procházka podnikal ve všech ročních obdobích a které již částečně prezentoval na 60 výstavách, převážně v Brněnských galeriích Platinium, Zetor, nebo v Domě Pánů z Lipé, dále v hotelovém komplexu Noem a Arch, restauraci Varna i dalších scénách. Stálou výstavu má také v Praze, v prostorách CK Canaria Travel.

Nejvýznamější akce však uspořádal na Brněnském letišti, kde uskutečnil desítku svých výstav pod názvem „Kde se létá vzhůru“ a letošní „Vzhůru na prázdniny“. Tyto akce shlédlo více jak tři miliony návštěvníků.

Mimo fotografickou tvorbu je Dušan Procházka autorem již 10 knižních titulů a další dva připravuje letos. Dále uspořádal desítky přednášek v KD Rubín, ve vinárně Rosnička a můžete ho slyšet i na Rádiu Krokodýl, kde uskutečňuje pravidelné reportáže ze svých cest. Letovickou výstavou završuje 10 let své cestovatelské a dokumentační činnosti a rovněž i desetileté výročí založení svého internetového portálu www.obrazyzcest.cz.

obrazy z cest plakat

 

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Březen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události