Filharmonie Brno včera, dnes a zítra na výstavě v Urban centru

Brno, 4. května 2016 - Filharmonie Brno slaví v tomto roce šedesátiny a při této příležitosti připravila ve spolupráci s brněnským Urban centrem výstavu Filharmonie Brno včera, dnes a zítra. Výstava, která potrvá až do 30. května, nabízí mnoho zajímavostí z historie, současnosti i z budoucnosti brněnských filharmoniků. Ukáže také zákulisí vzniku koncertu nebo zájmy a koníčky členů orchestru v jejich volném čase. Každé úterý v 17 hodin se v prostorách Urban centra se také uskuteční minikoncert.

filharmonie brno vystava urban centrum

Tradice brněnské filharmonie se datuje od 70. let 19. století, kdy v Brně začal mladý Leoš Janáček usilovat o vznik českého symfonického orchestru. Dnešní Filharmonie vznikla a první koncert odehrála 1. ledna 1956. Název Filharmonie Brno používá od roku 2005. Její více než stočlenný orchestr hraje nejen v Brně a v České republice, ale často koncertuje také v zahraničí. Vystupuje na festivalech a spolupracuje s proslulými dirigenty a hvězdnými sólisty.

Kromě koncertů klasické hudby nabízí také řadu netradičních projektů. Například „Hudbu zblízka“, což jsou koncerty pro posluchače v bezprostřední blízkosti interpretů, veřejné generální zkoušky, kde lze nahlédnout do filharmonické kuchyně a vidět hrát „filharmoniky v riflích“ nebo třeba speciální koncerty pro nastávající rodiče.

Urban centrum, Stará radnice
Mečová 5, Brno                
otevřeno po–pá: 10.00–12.00, 13.00–18.00 hod.
vstup zdarma

Kancelář strategie města MMB ve spolupráci s Filharmonií Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...