Na výstavu o Mozartovi zamiřte do Dietrichsteinského paláce

Brno, 27. dubna 2016 - Ve středu 27. dubna se veřejnosti otevřela unikátní výstava oddělení Dějin hudby Uměnovědného muzea Moravského zemského muzea Mozart v muzeu, na které si návštěvníci budou moci vůbec poprvé prohlédnout jedinečné rané opisy Mozartových skladeb ze sbírek Moravského zemského muzea v Brně a dozvědět se, jak se hudba tohoto velikána šířila a jak se díky sbírkám muzeí, hudebních archivů a knihoven zachovala do dnešních dnů.

w.a.mozart dietrichsteinsky palac brno vystava

Nedílnou součástí výstavy je představení W. A. Mozarta jako osobnosti s mimořádnými životními osudy a zejména seznámení s jeho rozsáhlou tvorbou v oblasti světské i duchovní hudby. V příjemném prostředí a atmosféře jedinečného kulturního zážitku, kterou dotváří ukázky dobových hudebních nástrojů, nábytku a řada dalších exponátů, se návštěvníci mohou zaposlouchat do vybraných hudebních nahrávek Mozartových známých i méně známých skladeb.

Pro malé návštěvníky je připraven dětský koutek, ve kterém si mohou vyzkoušet, jak se psaly notové zápisy v Mozartově době – husím brkem a inkoustem. Během vernisáže, která proběhne v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu v úterý 26. dubna v 17.00, zazní skladby W. A. Mozarta v jedinečném, komorním aranžmá pro historické nástroje souboru Plaisirs de Musique.

Otevírací doba výstavy: út: 9.00–15.00, st–pá: 9.00–17.00, so–ne: 13.00–18.00, vstupné: plné 50 Kč, zvýhodněné 25 Kč, rodinné 125 Kč.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...