Výstava Brno je zlatá loď fotografa Zbyňka Maděryče opět ožívá

Brno, 9. prosince 2015 - V pátek 11. prosince se v prostorách salónu Motyčka Hairdesign uskuteční vernisáž výstavy “Brno je zlatá loď”. Výstava dvanácti fotografií, které vyobrazují pozoruhodné ženy města Brna, potrvá do konce roku 2015. Projekt společně s autorem Zbyňkem Maděryčem oživila jedna z vyobrazených žen Romana Ljubasová a majitel výstavního prostoru Lukáš Motyčka.

brno je zlata lod zbynek maderyc

Vernisáž se uskuteční od 18:00 v prostorách salónu Motyčka Hairdesign na Lidické 17 v Brně. Kromě autora výstavy Zbyňka Maděryče a majitele výstavního prostoru Lukáše Motyčky svou účast přislíbily také vyobrazené ženské osobnosti Brna. Společně s iniciátorkou znovuoživení výstavy Romanou Ljubasovou se obnovené premiéry zúčastní také brněnská spisovatelka Sylva Lauerová, malířka a designérka Romana Štrynclová, primářka dětské plastické chirurgie Jitka Vokurková a další. V rámci doprovodného programu, kterým bude provázet moderátorka České televize Daria Hrubá, se mohou návštěvníci těšit na příjemný doprovod živé hudby a drobné občerstvení.

Prvotním cílem projektu bylo vytvořit prestižní soubor uměleckých portrétů pozoruhodných ženských osobností města Brna. Projekt zpočátku ryze fotografický ale překonal své hranice a položil základ unikátního umělecko-společenského díla, které je na zajímavé ženy moravské metropole zaměřeno v širším měřítku. Projekt, který v roce 2012 zaštítil Magistrát města Brna, spatří světlo světa tentokrát již podruhé.

Prostory k výstavě dvanácti exponátů poskytl Lukáš Motyčka přímo ve svém kadeřnickém salónu, kde si je mohou návštěvníci po celou dobu výstavy zdarma prohlédnout. Prostor je zajímavý nejen svým profesionálně rekonstruovaným vzhledem starého Brna, ale především poutavým ochozem, jenž je součástí samotného salónu a na němž se budou fotografie působivě vyjímat.  

Ženy vyobrazené na exponátech si fotograf nevybral náhodou; jsou jimi pozoruhodné a významné postavy brněnského života, například námořní kapitánka Eva Mária Žondrová, primářka dětské plastické chirurgie Jitka Vokurková, fotografka Martina Vicanová, malířka a designérka Romana Štrynclová a desítky dalších.


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události