Helios

Chinaski zahrají ve vile Tugendhat pro Nadační fond Kolečko

Brno, 27. května 2014 - V pondělí 2. června ve 20 hodin odehraje v brněnské vile Tugendhat jedinečný akustický koncert skupina CHINASKI. Výtěžek ze vstupného věnuje Nadační fond Kolečko v plné výši Centru dětské traumatologie Fakultní nemocnice Brno na nákup instrumentária a vybavení pro ambulantní traumatologii s instrumentačním stolkem a dětskou polohovací postýlku s aktivní matrací a příslušenstvím v celkové hodnotě 100.000 korun.

V příštím roce uplyne 60 let od doby, kdy bylo ve vile Tugendhat zřízeno a téměř 25 let provozováno rehabilitační středisko pro děti s vadami páteře při Dětské nemocnici v Brně. Nadační fond Kolečko, který pomáhá dětem postiženým následky dopravních nehod nebo jiným úrazem, letos slaví 10. narozeniny. To je ideální příležitost společně pomoci jednomu z osmi dětských úrazových center České republiky, traumatologickému centru Dětské nemocnice v Brně.

„Rozhodli jsme se u příležitosti 10. narozenin požádat obyvatele jednotlivých regionů o to, aby podpořili „své“ traumacentrum účastí na pokud možno jedinečné benefiční akci,“ říká Linda Jandová, předsedkyně správní rady NF Kolečko a nadšeně dodává: „Spojení legendární vily Tugendhat a jedné z nejlepších českých kapel Chinaski v rámci komorního akustického koncertu pro Kolečko je projekt z říše snů a jsme za ni hudebníkům i Muzeu města Brna nesmírně vděční“.

„Benefiční akci spolupořádáme ve vile Tugendhat vůbec poprvé. Věříme, že zájem veřejnosti o tuto unikátní památku moderní architektury naplní celkovou kapacitu koncertu a pomůže tak dobré věci. Těší nás, že prostřednictvím Nadačního fondu Kolečko můžeme podpořit Dětskou nemocnici v Brně, která ve své době měla v objektu své pracoviště,“ uvedl Pavel Ciprian, ředitel Muzea města Brna.

Nadační fond Kolečko se věnuje především přímé finanční podpoře všech osmi dětských úrazových center na území České republiky (Praha–Krč, Praha–Motol, Plzeň, Ústí n. Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Brno, Ostrava), mezi která už rozdělil finanční prostředky, lékařské přístroje, zdravotní pomůcky a vybavení v celkové hodnotě více než osm milionů korun. Druhým pilířem činnosti je prevence úrazů dětí v silničním provozu. Do projektu interaktivních tréninků s názvem „Rozhlédni se!“, realizovaném v základních, mateřských a speciálních školách i dětských domovech nebo letních táborech, investovalo Kolečko od roku 2010 více než dva miliony korun. Projekt „Rozhlédni se!“ zavítá do Brna v neděli 25. 5., kdy je připraven celodenní program pro veřejnost ve společenském centru Omega.

Omezený počet 50 vstupenek v hodnotě 1.000 korun/osobu je v předprodeji do 2. 6. do 15 hodin v pokladně vily Tugendhat. Rezervace vstupenek na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Související články:
Aimtec

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  71011
121314161718
192021232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

Šalina 300x250