V sobotu propukne desátá Brněnská muzejní noc!

brnenska muzejni noc 2014 brnoBrno, 15. května 2014 - Která noc je tak jedinečná, že přiláká do kulturních institucí davy zájemců? Jaká noc v roce nabízí nepřeberné množství kulturních zážitků? A jaká noc vás opravdu nenechá spát? No přece ta Brněnská muzejní! Tento doslova kulturní fenomén slaví v sobotu 17. května 2014 desáté narozeniny.

A to zejména díky vám a přízni, kterou tomuto muzejnímu svátku každoročně věnujete. I letos vás čeká celá řada novinek, přičemž to základní se nemění: brány muzeí, galerií a mnoha kulturních center v Brně i okolí se otevřou od šesté hodiny večerní až do půlnoci.

Návštěvu výstav a expozic i bohatý program si pro vás připravila všechna tradiční místa, tedy Moravská galerie, Technické muzeum, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna, Dům umění města Brna, Muzeum Brněnska, Muzeum romské kultury, Mendelovo muzeum, Diecézní muzeum, dále Červený kostel, Knihovna Jiřího Mahena, Turistické informační centrum města Brna, Richard Adam Gallery a Filharmonie Brno. Za netradičními zážitky se zcela nově můžete letos vydat i do líšeňské Zetor Gallery, Muzea vlakové pošty ve vagónu na poštovní koleji hlavního brněnského nádraží, do Muzea loutek Divadla Radost, na Novou radnici nebo si vyzkoušet interaktivní program Vida! science centra.

brnenska muzejni noc brno 2014

Do programu jubilejní Brněnské muzejní noci 2014 se zapojuje úctyhodný počet devatenácti spolupořadatelů, ovšem míst, která zvou k návštěvě, je více než třicet! Na většině z nich je program pro návštěvníky buď úplně zdarma, nebo případně za symbolický poplatek, jehož placení a výši si jednotliví pořadatelé určují sami.

Největší novinkou desátého ročníku Brněnské muzejní noci je spojení s festivalem Czech the Light (czechthelight.cz), který letos poprvé rozzáří devět míst ve veřejném prostoru města Brna uměleckými světelnými instalacemi a architektonickými videomappingy. S veřejným prostorem souvisí i Týden města (více na tydenmesta.cz), který se s programem BMN také propojí. Všichni, kteří se budou chtít vrhnout do tanečního víru, mohou využít pozvání na afterparty Brněnské muzejní noci do klubu Fléda, kam budou mít zvýhodněný vstup s brožurkou BMN 2014.

Rádi vám umožníme seznámení s muzejními a galerijními sbírkami v kouzelném nočním světě vybízejícím ke snění a potulkám, v jedinečné atmosféře výstavních sálů a s mimořádnými bonusy v podobě světelných, hudebních a divadelních představení, dílen, uměleckých performancí a mnohého dalšího.

Veškeré informace a program jednotlivých institucí najdete na webu brnenskamuzejninoc.cz a facebooku BMN, dále v programových brožurkách bude bezplatně k dispozici ve všech muzeích i na mnoha dalších místech v Brně a několik dní před akcí také v historickém autobuse na brněnském náměstí Svobody.

Zdroj a foto: Moravská galerie


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)