Nový soubor Brno Improvising Unit z JAMU pokřtí své debutové CD

Brno, 3. března 2014 - Na brněnské JAMU byl v rámci doktorandského studia klarinetisty a saxofonisty Pavla Zlámala založen soubor Brno Improvising Unit, jenž se skrze svou činnost věnuje myšlenkám spontánního skupinového tvoření - volné improvizaci.
„S tímto souborem se pohybujeme na poli soudobých improvizačních tendencí“, přibližuje hudební zaměření souboru jeho zakladatel Pavel Zlámal.

BRNO improvising unit jamu

„Kromě čistých improvizací používáme jako výchozí materiál i netradiční formy zápisu jako např. grafické partitury či textové partitury, někdy také dirigování,“ dodává Zlámal.

„Díky tomu, že v BIU hrají převážně studenti HF JAMU, pojí v sobě naše hudba nástrojovou virtuozitu jednotlivých hráčů, kteří se však svým citlivým přístupem dokážou odevzdat ve prospěch celku. Při koncertech také často překonávají zažité zvukové stereotypy, které o jednotlivých nástrojích u veřejnosti panují,“ říká zakladatel souboru Brno Improvising Unit.

Na svém kontě má BIU již řadu koncertů, které se odehrály mj. v Brně v galerii Skleněná Louka, v Mincmistrovském Sklepě, Husově Sboru, či v Domě Umění. Kromě koncertní činnosti natočilo toto těleso CD v Českém Rozhlase Brno s názvem „STUDIO 1“, jež bude pokřtěno 4. března opět v prostorách Skleněné louky.

Zdroj: JAMU


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události