Premiéra představení Vzhůru nohama v digitáriu již tuto sobotu

Brno, 26. února 2014 - V digitáriu Hvězdárny a planetária Brno se všichni malý návštěvníci od soboty 1. března ocitnou hlavou dolů. V premiéře zde bude uvedeno představení Vzhůru nohama, aneb Povídání o holčičce, která chodila hlavou dolů. "Pořady Hvězdárny a planetária Brno si nekladou za cíl poučovat, nýbrž motivovat. Je přitom zřejmé, že právě nejmenší diváci našich představení podléhají iluzi krásného vesmíru nejčastěji. Proto jsme moc rádi, že náš repertoár obohatí další představení pro děti – Vzhůru nohama," uvedl ředitel hvězdárny Jiří Dušek.

Skutečně, stalo se tak po jedné jarní bouřce. A od té doby má naše hrdinka velmi zvláštní pohled na celý svět. Jenže, co je vlastně vzhůru nohama? Jak se sami přesvědčíme, záleží na úhlu pohledu. Během putování zvláštním světem se seznámíme se zvířaty žijícími v moři i na obloze. Zjistíme, jak mění Měsíc svou podobu a také proč je obloha temná. Spolu s holčičkou, která chodí hlavou dolů, se nakonec v záři pouličního osvětlení zavážeme k boji se světelným znečištěním.

Představení Vzhůru nohama přichází z dílny Planetario de Pamplona. Virtuální svět plný úžasných animací překvapí nejen malé diváky. Namluvili herci Městského divadla Brno – Amélie Pokorná, Tomáš Sagher, Jaroslav Matějka, Eva Jelínková a Petr Štěpán.

Součástí představení Vzhůru nohama je prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí. Premiéra 1. března 2014, uvádíme vždy v sobotu a v neděli. Mateřské školky a první stupně základních škol si mohou objednat speciální představení ve vybrané pracovní dny v dopoledních i odpoledních hodinách.

(red), ilustrační foto: Hvězdárna a planetárium Brno


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

Šalina 300x250