Veteráni ožívají na obrazech Věry Hejdové v Technickém muzeu

Brno, 28 ledna 2014 - Technické muzeum v Brně připravilo nevšední výstavu nejen pro milovníky historických automobilů. Výstava s názvem Historické automobily v obrazech Věry Hejdové představí část díla malířky tematicky zaměřené na „dědečky automobily“ různých značek. Jsou to především olejomalby, které se staly jejím hlavním nástrojem k výtvarnému sebevyjádření a také prostředkem k předávání radosti a potěšení druhých.

vera hejdova malirka obraz veteran technicke muzeum

K historickým automobilům přivedl Věru Hejdovou její manžel, nadšený sběratel. První obraz s touto tematikou namalovala pro něj v roce 2004, když chtěla splnit jeho sen – mít „šilhavku“, tedy Tatru 603-2. Ve výčtu značek nemohou chybět ani brněnské „Zetky“, které budou tematicky vystaveny v Technickém muzeu v Brně přímo mezi automobily.

U Věry Hejdové je zvykem, že na každou výstavu namaluje nový obraz, nebude tomu jinak ani tentokrát. Můžeme se tedy společně těšit na „čerstvý“ obraz, který bude poprvé představen veřejnosti na výstavě v Technickém muzeu v Brně. Výstava potrvá do 16. března.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...