Čínský národní cirkus se v březnu vrátí do Brna s akrobatickou show Shanghai Nights

Brno, 6. prosince 2013 – Nejvýpravnější a nejpropracovanější show ve své historii slibuje divákům Čínský národní cirkus, který v březnu zavítá do České republiky. Svůj program Shanghai Nights předvedou čínští akrobaté také v brněnské hale Vodová, a to 20. března. Vstupenky na představení jsou již v prodeji.

cirkus1

Jak už název napovídá, nový program diváky zavede do Šanghaje, konkrétně do jednoho ze šanghajských barů. Šanghaj, často označovaná za Paříž Orientu, byla od poloviny 20. století rychle se rozvíjejícím, dynamickým městem, ve kterém se mísily nejrůznější kultury, národnosti a trendy. Po tisíciletí nedotčená čínská kultura se postupně prostřednictvím tohoto ambiciózního přístavního města otevírala novému uspořádání světa. Vznikl tak fenomén, který se stal pro celou Čínu ukazatelem na dlouhé cestě do nové doby. Tato zvláštní epizoda čínských dějin se samozřejmě nezastavila ani před akrobacií. Tradice a inovace se spojovaly v mnoha čajovnách, velkých divadlech i v nechvalně známých varieté a na základě více než 2000 let starého umění vznikala nová forma projevu. Mladý soubor výjimečných artistů z Říše středu nyní mezinárodnímu publiku prezentuje tuto přeměnu ve strhující show, prostřednictvím unikátních akrobatických sestav, při kterých se divákům tají dech. Vzpírání, žonglování a točení talíři, akrobaté díky „vnitřní síle" Chi Kung imunní vůči čepelím dýk, hadí muži a ženy, stoje na rukou a salta, kouzlení a Chiao Ti, zápasy a simulace zvířecích pohybů v bojových tancích.

cirkus2Čínský národní cirkus do České republiky zavítá potřetí. Velkým úspěchem u veřejnosti i odborné kritiky skončila už jejich první návštěva, kdy s programem Hedvábná stezka dvakrát beznadějně vyprodali velký sál pražského Kongresového centra. Mimořádnou pozornost vzbudila i následující show Feng Shui Životní harmonie. Tentokrát se s nejlepšími akrobaty Asie můžete vydat na cestu plnou dojmů z cizí kultury a nechat se okouzlit putováním mezi nejrůznějšími dobami a světy.
Předprodej vstupenek na vystoupení Čínského národního cirkusu v ČR probíhá exkluzivně v síti Ticket Art. Ceny vstupenek se pohybují od 390 do 990 Kč.

foto: Čínský národní cirkus, archiv pořadatelů


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události