Ples jako Brno přivítal na 500 hostů

Brno, 31. března 2013 - V sobotu 30. března 2013 se uskutečnil druhý ročník události Ples jako Brno. Ve Wannieck Gallery se sešlo téměř 500 hostů a desítky hvězdných účinkujících, mezi nimiž zazářili Leona Machálková, Roman Vojtek nebo Soňa Norisová se slovenskou vokálovou formací Fragile a další.

ples-jako-brno-2013

Za doprovodu místního jazzového tria Two Generation Trio se dveře galerie s prvním hostem otevřely již před 19. hodinou. Poděkováním pořadatelům a vzácným hostům Roman Vojtek slavnostně zahájil program, který od samotného začátku pokračoval ve velkolepém stylu bez jediné pauzy až do půl druhé ráno.

Fragile se Soňou Norisovou účinkovali bez jakéhokoliv hudebního doprovodu. Ve stylu doo wop zazpívali známé písně, mezi něž patří například Billy Joelova legendární In The Middle of The Night. Ihned po prvním vstupu se na parketu představili číšníci spolupořadatele akce, cateringové společnosti Valoria s nečekanou taneční choreografií. Po prvním tanečním bloku se hostům otevřel zážitkový raut, který je důležitým základem plesu.

Herci a zpěváci, jako je Petr Gazdík, Dušan Vitázek, Lukáš Vlček a Hana Holišová vystoupili jednotlivě s těmi nejoblíbenějšími melodiemi, známými z repertoáru jejich domácí muzikálové scény Městského divadla Brno.  Skupina Zatrestband, v čele s temperamentním frontmanem a nadšencem pro swing, hrála k tanci i k poslechu. V druhém tanečním bloku byla k orchestru přizvána Leona Machálková, zpěvačka, jejíž ženský projev ve zpěvu swingových i soulových melodií nadchl naprosto veškeré osazenstvo. Po tomto speciálním představení scénu obsadila show dance formace skupiny Credance známé z finále české talentové soutěže.

Po desáté hodině se dostala na řadu očekávaná, pro událost tohoto typu velmi podstatná, charitativní dražba na podporu Ligy vozíčkářů, střediska Rané péče v Brně, Nadace pro dětský smích a nadace PRO MATĚJE, jejíž předmětem byl dokonce i osobní automobil. Tato dražba celkem vynesla 440 tisíc korun.

Po dražbě měli diváci možnost naživo sledovat ledovou show – tvorbu ledové sochy, podobné těm, jimiž byl zdoben celý prostor sálu. Třetí a čtvrtý taneční blok oddělila vycházející a velmi talentovaná muzikálová hvězda Viki Matušová. Několika dalšími vstupy program po půlnoci završili studenti pražské AMU, skupina Neopercussio, ve spolupráci s Martinou Pártlovou. Její pěvecké výkony jednoznačně patřily mezi ty nejzajímavější. Živou produkci zakončil poslední taneční blok a zábava pokračovala do ranních hodin za doprovodu reprodukované hudby.

Dramaturgii programu velmi zodpovědně připravila organizující agentura One PR. Bohatou květinovou výzdobu prostoru a hodnotné kytice pro všechny dámy na plese zajistila spoluorganizující společnost Carmen Flora. Všichni zmiňovaní spoluorganizátoři budou v pořádání velkolepých projektů pokračovat i v dalších letech. „Náš ples jednoznačně vyplňuje produkční nedostatky podobných událostí v regionu a na jeho další vývoj se těšíme,“ upřesnil ředitel plesu Bedřich Snášel.

Foto: archiv organizátorů


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události