Mezinárodním filmový festival Cinema Mundi láká na šest desítek filmů

Brno, 26. února 2013 – Ve středu 27. února odstartoval čtvrtý ročník Mezinárodního filmového festivalu Cinema Mundi. Ve svém programu přinese v průběhu osmi dnů na šest desítek snímků ze všech kontinentů, více než dvacet zážitkových doprovodných akcí a divákům nabídne také jedinečná setkání tváří v tvář se slavnými filmovými hosty.

Film-policko

V hlavní sekci festivalu si mohou diváci vybírat z celkem 41 titulů, které představují to nejlepší ze současné filmové tvorby všech kontinentů. „Kolekce je rozmanitá nejen z hlediska teritoriálního, ale i tematického či žánrového," uvedl dramaturg festivalu Lukáš Skupa, který divákům doporučuje zejména snímky Náš domov (Kazoku no kuni / Japonsko), Očista (Puhdistus / Finsko) či 80 milionů (80 milionów / Polsko), afghánský snímek Kouzelný kámen (Syngué sabour), snímek Sestra (L'Enfant d'en haut) nebo film Nežít jen napůl (Nairobi Half Life). Ani letos na přehlídce nebudou chybět snímky, které se probojovaly do nejužšího výběru v soutěži o Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film - Láska (Amour), Královská aféra (En Kongelig Affære) nebo Malá čarodějka (Rebelle).

Doprovodný program v rytmu Latinské Ameriky

Letošní doprovodný program MFF Cinema Mundi nabízí ještě pestřejší možnosti zábavy a poznávání, než tomu bylo loni. Program je koncipován jako rozšířené poznávání kultur a zvyklostí cizích zemí, především pak Latinské Ameriky, které je letos věnována speciální filmová sekce.

Například projekce snímku Čínský bufet (Un cuento chino) bude součástí komponovaného večera, zahrnujícího i ochutnávky kulinářských specialit a představení brazilského bojového umění capoeiry. Nebudou chybět ani lekce latinsko-amerických tanců. Na své si přijdou také milovníci hudby. Je pro ně připraveno několik klubových scén, koncertů a tanečních vystoupení. Na závěr festivalu čeká návštěvníky multikulturní Cinema Mundi party, která je provede kolem světa v průběhu jediného večera a kterého se účastní osobně Miss Expat 2012 Paula Miranda Gonzalez. Podrobný doprovodný program naleznete na oficiálních stránkách festivalu.

Vstupenky můžete zakoupit na pokladnách festivalových kin a divadel každý den hodinu před projekcí. Do festivalu se zapojilo Cinema City elký Špalíček, Kino Lucerna, Kino Art, Divadlo bolka Polívky a Divadlo Šansonu.

Základní vstupenka stojí 100 Kč, snížené vstupné pro studenty, seniory a ZTP 80 Kč. Filmy ze sekce Latinskoamerických filmů jsou za jednotnou cenu 60 Kč. Festival pass (4 + 1 zdarma) stojí 400 Kč, se slevou pro studenty a seniory 320 Kč.

Zdroj: Cinema Mundi


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně