Festival mezipatra přiveze filmy s tématy moc, manipulace a šílenství

Brno, 12. listopadu 2012 - Filmový festival Mezipatra se po pražské štaci přesune do Brna, kde si jej diváci užijí od 16. do 22. listopadu. Filmy zařazené do Mezipater letos spojuje téma Moc, manipulace, šílenství a diváci je mohou shlédnout v kinech Art a Kryt a v Multikulturním centru Stadec.

mezipatra

Moc politických a církevních institucí, moc zkostnatělých sociálních struktur založených na předsudcích, moc médií a reklamy. NeMoc doby, jež komunikuje rychle, selektuje a zjednodušuje předkládané informace, preferuje vizualitu. To vše ovlivňuje a určuje, jak chápeme sami sebe a jak se vztahujeme ke společnosti, v níž žijeme. Na celospolečenské škále téma 13. ročníku queer festivalu balancuje mezi kritickým zpytováním socio-politické moci, manipulací názorů a myslí, a křehkou hranicí, za níž ne-normálnost sklouzává do kategorie šílenství. V dnešním světě plném moci, manipulace a šílenství se téma festivalu dotýká každého bez rozdílu identity či orientace.

Mezipatra znovu lákají na bohatý program, který nečítá jen projekce a předpremiéry očekávaných filmů. Snímků bude více než sto a představí se v několika sekcích. V brněnské části festivalu se mohou diváci těšit nejen na vynikající snímky z celého světa, ale také na zajímavé přednášky a diskuse, výstavy či divadelní představení.

Vstupenky zakoupíte vždy před projekcí v pokladně příslušného kina. Jednotné vstupné na projekce: 100 Kč. Permanentky, které zahrnují sedm filmů za cenu pěti dle vlastního výběru, zakoupíte za 490 Kč. Další informace o festivalu jsou k dispozici na webových stránkách www.ticbrno.cz a www.mezipatra.cz.

(red), ilustrační foto: archiv pořadatelů


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události