Festival mezipatra přiveze filmy s tématy moc, manipulace a šílenství

mezipatraBrno, 12. listopadu 2012 - Filmový festival Mezipatra se po pražské štaci přesune do Brna, kde si jej diváci užijí od 16. do 22. listopadu. Filmy zařazené do Mezipater letos spojuje téma Moc, manipulace, šílenství a diváci je mohou shlédnout v kinech Art a Kryt a v Multikulturním centru Stadec.

Moc politických a církevních institucí, moc zkostnatělých sociálních struktur založených na předsudcích, moc médií a reklamy. NeMoc doby, jež komunikuje rychle, selektuje a zjednodušuje předkládané informace, preferuje vizualitu. To vše ovlivňuje a určuje, jak chápeme sami sebe a jak se vztahujeme ke společnosti, v níž žijeme. Na celospolečenské škále téma 13. ročníku queer festivalu balancuje mezi kritickým zpytováním socio-politické moci, manipulací názorů a myslí, a křehkou hranicí, za níž ne-normálnost sklouzává do kategorie šílenství. V dnešním světě plném moci, manipulace a šílenství se téma festivalu dotýká každého bez rozdílu identity či orientace.

Mezipatra znovu lákají na bohatý program, který nečítá jen projekce a předpremiéry očekávaných filmů. Snímků bude více než sto a představí se v několika sekcích. V brněnské části festivalu se mohou diváci těšit nejen na vynikající snímky z celého světa, ale také na zajímavé přednášky a diskuse, výstavy či divadelní představení.

Vstupenky zakoupíte vždy před projekcí v pokladně příslušného kina. Jednotné vstupné na projekce: 100 Kč. Permanentky, které zahrnují sedm filmů za cenu pěti dle vlastního výběru, zakoupíte za 490 Kč. Další informace o festivalu jsou k dispozici na webových stránkách www.ticbrno.cz a www.mezipatra.cz.

(red), ilustrační foto: archiv pořadatelů


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejbližší akce
09.07. Tinlicker..