Fotografie studentů JAMU zachytily drama v rámu

Brno, 18. ledna 2013 - Zajímavou kolekci pěti desítek fotografií, které zachycují průběh přípravy divadelní inscenace - od čtené až po kostýmní zkoušku – představí výstava nazvaná Drama v rámu. Výstava bude k vidění až do poloviny února ve foyer Divadla na Orlí.

drama-v-ramu-jamu

Kolekci divadelních snímků pod pedagogickým vedením Petra Francána nafotili studenti druhého ročníku studijního programu Audiovizuální tvorba a divadlo z Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Autory fotografií jsou Tomáš Bláha, Petra Bučková, Soňa Popová, Ondřej Šálek a Jan Šulák. „Výběr fotografií se dotýká křehké hranice mezi teatralitou, divadelností a samotným záznamem divadla. Je tedy u divadelní fotky vše dovoleno nebo stále existují nepřekonatelné bariéry mezi tím, co je a co není divadelní fotografie? Pokusme se společně najít odpověď při příležitosti výstavy,“ říká za autory snímků Ondřej Šálek. Se svými spolužáky povětšinou fotil inscenace studentů JAMU. Tyto čistě divadelní fotografie jsou doplněny ještě o fotoportréty a momentky, které svým způsobem tematizují teatralitu v každodenním životě.

„Našim cílem bylo shrnutí různých pohledů na divadelní fotografii. Chceme narušit tradiční pohled na fotografii jako záznam divadla. Proto se fotky netýkají pouze záběrů z divadelních inscenací, ale diskurz rozšiřují i ostatní snímky,“ dodal Šálek k výstavě, která potrvá do poloviny února.

Zdroj a foto: JAMU


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce
25.06. K Nechorám do sklepa 2022..