Fotografie studentů JAMU zachytily drama v rámu

Brno, 18. ledna 2013 - Zajímavou kolekci pěti desítek fotografií, které zachycují průběh přípravy divadelní inscenace - od čtené až po kostýmní zkoušku – představí výstava nazvaná Drama v rámu. Výstava bude k vidění až do poloviny února ve foyer Divadla na Orlí.

drama-v-ramu-jamu

Kolekci divadelních snímků pod pedagogickým vedením Petra Francána nafotili studenti druhého ročníku studijního programu Audiovizuální tvorba a divadlo z Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Autory fotografií jsou Tomáš Bláha, Petra Bučková, Soňa Popová, Ondřej Šálek a Jan Šulák. „Výběr fotografií se dotýká křehké hranice mezi teatralitou, divadelností a samotným záznamem divadla. Je tedy u divadelní fotky vše dovoleno nebo stále existují nepřekonatelné bariéry mezi tím, co je a co není divadelní fotografie? Pokusme se společně najít odpověď při příležitosti výstavy,“ říká za autory snímků Ondřej Šálek. Se svými spolužáky povětšinou fotil inscenace studentů JAMU. Tyto čistě divadelní fotografie jsou doplněny ještě o fotoportréty a momentky, které svým způsobem tematizují teatralitu v každodenním životě.

„Našim cílem bylo shrnutí různých pohledů na divadelní fotografii. Chceme narušit tradiční pohled na fotografii jako záznam divadla. Proto se fotky netýkají pouze záběrů z divadelních inscenací, ale diskurz rozšiřují i ostatní snímky,“ dodal Šálek k výstavě, která potrvá do poloviny února.

Zdroj a foto: JAMU


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události