V Bílém domě zahájena výstava fotografií Bohumila Kociny

Brno, 16. října 2012 - Foyer sálu Břetislava Bakaly ozdobí od 16. října tři desítky fotografických děl známého fotografa Bohumila Kociny, který na vernisáži završí oslavy svých osmdesátin. Soubor fotografií nazval Čas v životě ženy a název je to vskutku oprávněný – charismatický fotograf věnoval většinu svého tvůrčího potenciálu uměleckému zobrazení ženského těla.

vystava-bohumila-kociny

Kocina svou výtvarnou osobitostí ovlivnil evropskou fotografickou tvorbu a setkání s ním zanechalo v každém člověku hluboké stopy.  Pro rozvíjející se fotografy byl a stále je ochotným rádcem, chápajícím pedagogem a vzorem skromného fotografa.

Autorovi učarovaly křivky ženského těla, vzdává jim hold a prokazuje úctu v každé ze stovek skvostných fotografií, ať už jsou tvořeny jakýmikoliv, často obtížně napodobitelnými technikami, při hranicích klasické fotografie, ale i malířských dovedností. Výstava potrvá do 9. listopadu.

(red), foto: archiv autora


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...