Brněnští herci Jan Fousek a Dušan Vitázek získali Cenu Thálie

Praha, 24. března 2012 (MEDIAFAX) – Na sobotním předávání Cen Thálie byly za své role oceněni dva herci z brněnských divadel. Jan Fousek byl odborníky oceněn za roli Vikomta de Valmonta v baletu Nebezpečné známosti, kterou ztvárnil na prknech Národního divadla Brno. Cenu Thálie obdržel i Dušan Vitázek, který v muzikálu Městského divadla Jekyll a Hyde ztvárnil hlavní dvojroli. Předávání cen se uskutečnilo v sobotu 24. března v pražském Národním divadle.

thalie_divadlo

„Jan Fousek v hlavní roli dokázal být samozřejmý, trochu ironický, s jemnou příchutí intrikánství, ale současně svým způsobem čestný. Svou postavu vytvořil zdánlivě jednoduchými prostředky, ale právě proto velmi věrohodně,“ píše v odůvodnění nominace Herecká asociace. Fousek měl za svou kariéru možnost setkat se s rolemi v klasickém i současném repertoáru. Zúčastnil se Mezinárodních baletních soutěží v St. Pöltenu, ve Vídni a IV. Mezinárodní baletní soutěže v korejském Soulu. Na Soutěžní přehlídce tanečních umělců ČR a SR Brno 2000 získal III. cenu, na I. mezinárodní baletní soutěži Brno 2003 získal I. cenu. Jednu Thálii už vyhrál, v roce 2006 převzal sošku za roli Smrti ve Stravinského Svěcení jara.

Slovenský divadelní herec a absolvent brněnské JAMU Dušan Vitázek si také odnáší svou druhou sošku Thálie. Tu první získal za svůj herecký výkon v muzikálu Vlasy v roce 2004. "Ta cena patří celému divadlu v Brně. Dnes mají premiéru, tak je zdravím. Je mi i trochu líto, že nemohu být s nimi," řekl oceněný herec. Vitázka mohou diváci vidět v Městském divadle Brno také v muzikálech Cikáni jdou do nebe, Jesus Christ Superstar, Čarodějky z Eastwicku, Chicago či Kráska a zvíře.

(red), foto: archiv Ceny Thálie


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události