Mezinárodní amatérská baletní soutěž pro děti a mládež se blíží

Brno, 19. května 2015 - Ve dnech 23.–24. května se v Brně uskuteční první ročník Mezinárodní amatérské baletní soutěže pro děti a mládež pod názvem „Na špičkách“ BRNO 2015. Soutěž pořádá baletní škola Filiánek a uskuteční se v prostorách Divadla Radost.

balet baletka

Baletní soutěž Na špičkách vznikla pro rozšíření soutěžní činnosti v klasickém tanci mladých tanečníků. Je určena pro neprofesionální tanečníky ve věku od 4 let. Soutěžící z České republiky i zahraničí budou moci ukázat a srovnat úroveň svých baletních dovedností. Smyslem soutěže je předvedení výsledků mnohaleté práce dětí i pedagogů před porotou, rodiči, přáteli, širokou veřejností a samozřejmě získání náležitého ocenění za jejich práci.

„Organizací 1. ročníku této soutěže v Brně bychom rádi založili novou tradici, která důstojně otevře město Brno mladému baletnímu světu. Soutěž nabízí účastníkům možnost získání a předání nových zkušeností jak mezi žáky, tak i mezi lektory včetně navázání kontaktů ve společném baletním oboru. V neposlední řadě pak možnost objevování nových baletních a tanečních talentů zkušenými odborníky,“ řekla jedna z organizátorek soutěže Romana Petkovská.

Do konce letošního dubna se do prvního ročníku soutěže přihlásilo na tři sta baletních nadšenců, mezi nimiž jsou jednotlivci, neprofesionální baletní školy, taneční oddělení ZUŠ a amatérské soubory. Dle věku je soutěž rozdělena do šesti kategorií, nejmladší soutěžící se mohou účastnit od čtyř let, přičemž horní hranice věku je neomezená. Další rozdělní je na kategorie jednotlivec, skupina nebo duet a trio.

Vystoupení bude hodnotit odborná porota složená z významných osobností baletního světa. Mezi pozvanými v porotě uvítáme například baletní mistryni Janu Přibylovou a pedagogy z brněnské Konzervatoře. Hodnotit se budou technické předpoklady, obtížnost choreografie, technické a umělecké předvedení. Vstup pro veřejnost bude zdarma.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...