Festival Cinema Mundi v Brně navštívilo přes 10 tisíc lidí

Brno, 12. března 2012 (MEDIAFAX) - Během osmi dnů navštívilo filmový festival Cinema Mundi v Brně na 10 200 lidí. Třetí ročník se stal v přepočtu divácky nejúspěšnějším, řekla v pondělí PR manažerka festivalu Monika Futáková. Třetí ročník festivalu představil ve čtyřech sálech od 29. února do 7. března 59 filmů v 77 projekcích. "Na filmy přišlo 6 700 diváků, o doprovodný program mělo zájem 3 500 lidí," uvedla Futáková.

cinema_mundi

Pořadatelé nabídli v hlavní sekci 33 snímků, které byly nominované na Oscara za nejlepší cizojazyčný film, 15 děl ze současného pobaltského filmu, osm snímků v sekci Oscar 2012 a Český lev 2012 a tři zvláštní uvedení filmů. "Jedním byla VIP předpremiéra Železné lady, dalším Amadeus k 80. narozeninám Miloše Formana a exkluzivní předpremiéra filmu Probudím se včera," připomněla Futáková s tím, že právě Železná lady měla nejvyšší návštěvnost 360 diváků.

Na festival zavítaly tři desítky domácích i zahraničních hostů. Mezi nimi byli makedonský režisér Vladimír Blaževski, estonský režisér Sulev Keedus, irská režisérka Juanita Wilson, jejíž film Jako bych tam nebyla byl vyhlášený za vítěze, dále čeští herci Bolek Polívka, Jiří Mádl, Karel Roden a další.

Čtvrý ročník by se měl uskutečnit příští rok opět na přelomu února a března.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...