Fotografie Dirka Brömmela prolínají současnost a historii Vily Tugendhat

Brno, 27. ledna 2012 – Tento víkend mají návštěvníci domu umění poslední příležitost vidět výstavu Dirka Brömmela na téma Vila Tugendhat. Dirk Brömmel promýšlí sofistikované fotografické postupy, které mu umožňují provádět „objektivnější“ záznamy reality. Následným skládáním jednotlivých částí záznamu vzniká celek, jakási „superrealita“. V nejnovější sérii nazvané Vila Tugendhat manipuluje s fotografickým záznamem a snímanou realitu obohacuje vloženou časovou smyčkou. Dosahuje toho jednoduchým prolínáním historické fotografie, na kterých jsou členové rodiny Tugendhatů zachyceni při každodenních aktivitách, s jím nasnímanými interiéry a exteriéry dnes už neobydlené vily.

dirk_brommel

Prolínání reality historické a současné umožňuje Dirku Brömmelovi „zviditelnit pohyb času, a tím i věci s ním mizející nebo se proměňující“. Brömmel model skládání částí záznamu uplatnil například na sérii fotografií obřích přepravních lodí, které snímal z ptačí perspektivy z přístavních mostních konstrukcí. Takto vytvořený obraz vnímatelné reality je lidskému oku stejně nedostižný jako obrazy mikrostruktur zhotovené pomocí speciální snímací techniky. Výstava vznikla ve spolupráci s Museum für Konkrete Kunst a její součástí je také katalog.

Zdroj: Dům umění města Brna, foto: dirk-broemmel.de


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...