Návštěvníci mají poslední možnost shlédnout výstavu betlémů

Brno 5. ledna 2012 - Naposledy o tomto víkendu budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si v Baron Trenck Gallery v kapucínském klášteře výstavu betlémů a floristických dekorací. V pořadí již čtvrtá Adventní výstava představuje, vedle profesionálních floristických prácí, betlémy dřevěné, papírové, skříňové i volné – vystřihované/, perníkové, z vosku a dalších materiálů. Obdivovatelky nápaditých dekorací (věnců, svícnů, stojanů apod.) získají inspiraci pro výzdobu bytu či domu. Betlémy pro tentokrát zapůjčilo Národní muzeum v Praze, kapucínský řád v Brně a soukromí sběratelé.

Betlem-dreveny

Nejstarší betlém je z přelomu 19. a 20. st. (= skříňkový, papírový – třebíčský), nejmladší opustil troubu koncem listopadu (= perníkový). Vstupné: dospělí = 35 Kč, senioři a studenti VŠ/VOŠ = 30 Kč, žáci ZŠ a studenti SŠ = 25 Kč, děti MŠ = 15 Kč. ZTP a ZTP/P (platí obě osoby) = sleva ze vstupného 10 Kč.


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně