Nová radnice v Brně vystavuje práce žáků a studentů na téma domácího násilí

Brno, 14. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Fotografie, výtvarná díla a povídky k tématu domácího násilí, které vytvořili žáci brněnských základních a středních škol, jsou od pondělí k vidění v prostorách Křížové chodby Nové radnice v Brně. Uvedla to brněnská policejní mluvčí Petra Vedrová. Výstava potrvá od 14. do 25. listopadu. "Lidé na ní mohou zhlédnout výsledek unikátní soutěže s názvem Domácí násilí v obrazech a povídkách," uvedla Vedrová s tím, že akce je součástí projektu realizovaného Interdisciplinárním týmem pro řešení případů domácího násilí.

Pedofil-domaci-nasili

Odborná komise vybrala v rámci soutěže pět nejlepších prací v každé z pěti soutěžních kategorií. Vítězové budou ocenění při ukončení výstavy za přítomnosti náměstkyně primátora Jany Bohuňovské (ODS). Expozice je dostupná ve všední dny i ve státní svátek 17. listopadu od 10. do 18. hodiny.

"Součástí výstavy je také kolekce profesionálních fotografií na téma domácího násilí," doplnila mluvčí, podle které bude k vidění také obrazový přehled práce Interdisciplinárního týmu města Brna pro oblast domácího násilí a jeho partnerů.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...