Legendární Igráčci do konce roku obsadí Technické muzeum

Brno, 11. října 2011 - Technické muzeum v Brně hostí od 18. října do konce tohoto roku unikátní výstavu s názvem „Fenomén IGRÁČEK“. Bohatá textová a fotografická dokumentace umožní návštěvníkům nahlédnout do historie, současnosti a budoucnosti této legendární funkční figurky. Jako první byl v roce 1976 uveden IGRÁČEK představující povolání zedníka. Opravdový boom této hračky nastal v osmdesátých letech. Na podzim roku 2010 uvedla inovovaného IGRÁČKA na český trh společnost Efko, český výrobce her a hraček.

Igracek-efko

Efko se též podílí na realizaci této výstavy. Návštěvníci se mohou těšit na maketu města obydleného IGRÁČKY, výrobní formy nebo kreativní vize vývojářů, kteří popustili uzdu své fantazii při tvorbě IGRÁČKŮ.

„Výstava věnovaná fenoménu IGRÁČKA je další aktivitou, která se vztahuje k letošním 35. narozeninám původního a 1. narozeninám inovovaného IGRÁČKA. Fenomén IGRÁČEK důkladně dokumentuje jeho minulost a současnost a představuje cestu, kterou se bude v budoucnu ubírat,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti Efko. „K vidění na výstavě jsou i první návrhy a původní sady IGRÁČKA, výrobní formy, jednotlivé díly, velká maketa města, kde jsou umístěny inovovaní IGRÁČCI kolekce 2011 a 2012 nebo vitrína plná IGRÁČKŮ automechaniků. Věříme, že touto výstavou se nám podaří dát nahlédnout pod pokličku zrodu a výroby této dnes již legendární figurky a potěšíme malé i velké nadšence hraček,“ dodává Miroslav Kotík.

Výroba původních IGRÁČKŮ byla soustředěna do závodu v Mnichovicích u Prahy. Po uvedení na trh v roce 1976, společnost IGRA každý rok uváděla přibližně 4 nové modely a dosáhla tak celkem 50 modelových IGRÁČKŮ.

Inovované IGRÁČKY vyrábí český výrobce her a hraček společnost Efko, která přispěla k záchraně této kultovní hračky. Výroba je soustředěna do Nového Veselí. V současnosti je uvedeno do českých obchodů 19 inovovaných IGRÁČKŮ představující různá povolání a 9 členů jeho rodiny. Vybrané profese jsou k dostání v různých variantách, jakými jsou základní či rozšířené vybavení spolu s figurkou IGRÁČKA, auto nebo praktický přenosný kufřík vytvářející pracovní prostředí dané profese.

(red), foto: www.efko.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...