Víte kde budou vaše děti trávit svůj čas? Známe nabídku SVČ Lužánky!

Brno, 29. srpna 2011 - Prázdniny končí a je třeba se připravit na nový školní rok. Kromě nákupu sešitů a dalších školních pomůcek do školy rodiče stojí před problémem, jak budou smysluplně trávit svůj volný čas během školního roku jejich děti.

Malovani

Lužánky- středisko volného času nabízí přes 600 kroužků pro děti všech věkových kategorií, mládež i dospělé. Kroužky jsou různého zaměření – technické, sportovní, přírodovědné, dramatické, výtvarné, hudební, rukodělné techniky a spousta dalších.
SVČ Lužánky má 11 poboček po celém území Brna, rodiče si mohou vybrat kroužek nejen podle zaměření, ale také podle dostupnosti od svého bydliště.

Přehled všech kroužků je umístěn na webových stránkách www.luzanky.cz . Pokud si rodiče pro dítě vhodnou aktivitu vyberou, zápis do kroužků je na všech pobočkách od 1.září v brněnské poledne v 11 hodin a skončí 30.9.  Takřka na všech pobočkách se uskuteční Den otevřených dveří, kde se každý návštěvník může podívat do kluboven a dalších prostor našich poboček.

Některé ze zájmových útvarů mají mnohaletou tradici, patří mezi ně dramatický kroužek Pírko, folklórní kroužky Javorníček a Valášek, letečtí a papíroví modeláři, PO Zeměpisná společnost aj. „I v letošním roce reagujeme na zájem veřejnosti a otevíráme mnoho nových kroužků“ vysvětluje Milena Bogdálková z oddělení marketingu.

Například na Lesné mohou vyznavači streetových aktivit navštěvovat skatový a bikový kroužek, kde lze zapůjčit vybavení.
Pro milovníky tanců jsou to country tance a kroužek mažoretek na pobočce Legato a milovníci orientálního tance a Capoeiry se mohou přihlásit na pobočce Louka. Žhavou novinkou je kroužek Irských tanců, který je určen nejen dětem ale i dospělým na pobočce Linka v Bohunicích, kde také otevřeli pro milovníky bojového umění kroužek karate, kam se mohou zapsat děti i jejich rodiče.

Na pobočce Lávka a Lány již několik let funguje Jezdecká westernová škola,  kromě teorie lze jednou do měsíce vyrazit do Dolní Rožínky na výuku jízdy na koni s westernovým sedlem.

Děti spíše technického a uměleckého zaměření zaujme kroužek Tvorba komiksu a Tvorba animovaného filmu na pobočce Lidická.
Pobočka Labyrint připravila zcela nový kroužek Autorské divadlo, určený všem zájemcům, kteří by rádi netradičně a neotřele divadelně tvořili. 

Na pobočce Lata je připraven nový kroužek Delfínci. Je pro maminky se dvěma i více dětmi, které by rády měly všechny děti v jednom kroužku. Malá děti cvičí a ty větší kreslí a mají výtvarku. Klub Liščí stopa nabízí dobrodružné výpravy pro děti od 6-12 let po Brně. „Tohle je ale jen nepatrný zlomek žhavých novinek, které připravili pracovníci SVČ Lužánky na nový školní rok 2010/11“ dodává Milena Bogdálková.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...