V Brně se natáčí Polski film, poprvé se v něm scházejí spolužáci Matonoha, Liška, Polášek a Daniel

Brno, 20. července 2011 (MEDIAFAX) - Na brněnském výstavišti padla první klapka nového česko-polského filmu Polski film v režii debutujícího Jana Budaře. Štáb a herci se do Brna přestěhovali z Prahy, kde natáčení snímku začátkem července začalo," řekl v úterý agentuře Mediafax režisér Budař.

Polski_film

Podle Budaře se Polski film bude točit celkem čtyřicet dnů, kromě Prahy a Brna také na východní Moravě, v Krakově a jeho okolí. V hlavních rolích se poprvé společně na plátně sejdou Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Pavel Liška a Marek Daniel, parta spolužáků z brněnské JAMU. Vedle nich se objeví Jana Plodková, Lucie Benešová a polská herečka Katarzyna Zawadzka.

Zahájení brněnské části natáčení se na výstavišti účastnila i čtveřice hlavních představitelů – Marek Daniel, Pavel Liška, Josef Polášek a Tomáš Matonoha.

"Polski film bude splněním jednoho velkého snu. Opět se spolu sejdou jedineční herci-kamarádi, kteří spolu v mládí na JAMU tvořili kompaktní hereckou skupinu a hodně se u toho bavili. Bude to něco jako Beatles-revival," tvrdí režisér Budař. "Kdo zná Komediograf, který jsme s kluky založili v Brně, dovede si představit, jaký bude žánr Polského filmu. Bude v něm hodně peprný česko-polský humor," poznamenal Matonoha.

Film vzniká v koprodukci společnosti Negativ, Tomáše Matonohy a polské produkční společnosti OFF Production. Premiéru tvůrci ohlásili na červenec příštího roku.

 

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...