V Brně se natáčí Polski film, poprvé se v něm scházejí spolužáci Matonoha, Liška, Polášek a Daniel

Brno, 20. července 2011 (MEDIAFAX) - Na brněnském výstavišti padla první klapka nového česko-polského filmu Polski film v režii debutujícího Jana Budaře. Štáb a herci se do Brna přestěhovali z Prahy, kde natáčení snímku začátkem července začalo," řekl v úterý agentuře Mediafax režisér Budař.

Polski_film

Podle Budaře se Polski film bude točit celkem čtyřicet dnů, kromě Prahy a Brna také na východní Moravě, v Krakově a jeho okolí. V hlavních rolích se poprvé společně na plátně sejdou Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Pavel Liška a Marek Daniel, parta spolužáků z brněnské JAMU. Vedle nich se objeví Jana Plodková, Lucie Benešová a polská herečka Katarzyna Zawadzka.

Zahájení brněnské části natáčení se na výstavišti účastnila i čtveřice hlavních představitelů – Marek Daniel, Pavel Liška, Josef Polášek a Tomáš Matonoha.

"Polski film bude splněním jednoho velkého snu. Opět se spolu sejdou jedineční herci-kamarádi, kteří spolu v mládí na JAMU tvořili kompaktní hereckou skupinu a hodně se u toho bavili. Bude to něco jako Beatles-revival," tvrdí režisér Budař. "Kdo zná Komediograf, který jsme s kluky založili v Brně, dovede si představit, jaký bude žánr Polského filmu. Bude v něm hodně peprný česko-polský humor," poznamenal Matonoha.

Film vzniká v koprodukci společnosti Negativ, Tomáše Matonohy a polské produkční společnosti OFF Production. Premiéru tvůrci ohlásili na červenec příštího roku.

 

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události