Letní program na Špilberku - víme co nabízí!

Brno, 1. července 2011 - V jednom z programovách bloků s názvem “Rytířem snadno a rychle“ se děti dozvědí, co to byl středověk, kdo to byl rytíř a jak se měl chovat podle rytířského kodexu. Vždyť nejen mečem musel umět vládnout, ale také jeho chování a znalost literatury a poezie byly nedílnou součástí rytířské cti.

rytiri2

A tak ti, kteří podniknou výlet do historie, budou mít možnost vyzkoušet si jak ovládání meče, kopí, luku či kuše, tak musí složit i zkoušku z chování k dámám včetně přednesu básně či písně. A tomu všemu budou asistovat dobově odění rytíři, kteří budou dbát na spravedlivé ocenění výkonů. To však platí i pro děvčata, která budou moci zasednout jako dvorní dámy při turnaji, pokud splní úkoly zvlášť pro ně připravené. Na turnaji se utkají nejlepší adepti rytířství o titul královského rytíře, který bude na závěr představení pasován králem a obdrží stvrzující glejt.

rytiri3

Toulky naší hiastorií - nabídka dalších zážitkových odpolední:

7.7. Rytířem snadno a rychle
14.7. Mušketýrská trilogie
21.7. Třírohý klobouk
28.7. Nez začala válka...

11.8. Rytířem snadno a rychle
18.8. Mušketýrská trilogie
25.8. Třírohý klobouk

KDE: Hrad Špilberk - "nový" bastion (nejlepší přístup je hlavní vjezdovou branou hradu)
KDY: začátky vždy v 16.30

Vstupné - 50 Kč, děti do 6 let zdarma


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...