Moravskou část Febiofestu v Brně otevře gangsterka Bena Afflecka

Brno, 5. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Americký film herce a režiséra Bena Afflecka Město otevře v pondělí 11. dubna 18. ročník brněnské části mezinárodního filmového festivalu Febiofest. V úterý to řekl mluvčí festivalu Pavel Sladký s tím, že brněnskými projekcemi 13 filmů začne zároveň i moravská část festivalu.

film-civky2_250x168

Affleckův film, který si zahrál i hlavní gangsterskou roli, uvede od 20 hodin kino Scala. Snímek pojednává o podsvětí v Bostonu a má podle Sladkého romantický podtext. "Jeremy Renner si za výkon ve vedlejší roli vysloužil nominaci na Oscara," řekl Sladký.

Brněnská část Febiofestu podle něj uvede během čtyř dní především americké snímky, představí se ale i filmy ze Skandinávie, Latinské Ameriky, Německa, Libanonu a Francie.

Mezi hlavní taháky projekcí, které se uskuteční ve Scale a v kině Art, patří podle organizátorů poslední snímek legendárního amerického režiséra Francisca Forda Copolly. "Jeho film Tetro je o imigrantské rodině umělců, kterou rozleptávají neshody několika generací," řekl Sladký. Neméně zajímavý má být i snímek Coppolovy dcery Sofie, která se na Moravě představí snímkem Odnikud nikam. "Tento film získal zlatého benátského lva," doplnila mluvčí brněnského Febiofestu Jana Fantová.

Kromě světových filmů se budou moci lidé podívat i na debuty začínajících tvůrců. Pořadatelé si slibují hodně diváků především na celovečerním debutu Václava Kadrnky. Jeho snímek Osmdesát dopisů pojednává o všedním životě v normalizačním Československu.

Pražská část Febiofestu se uskutečnila od 24. března do 1. dubna v Praze. Navštívilo ji 67 tisíc diváků. Hlavními hvězdami byli islandský režisér Fridrik Thór Fridriksson, americký kameraman Edward Lachman, australský režisér Peter Weir, slovenský herec Milan Lasica, íránský režisér Rafi Pitts nebo rakouský herec Helmut Berger.

Hlavní cenu Grand Prix získal polský režisér Marcin Wrona, jehož snímek Křtiny zvolila porota nejlepším filmem letošního ročníku. Mladý režisér převzal z rukou čestné předsedkyně poroty Dagmar Havlové také šek na 5000 eur.

V pondělí začalo promítání festivalových filmů v Liberci, v úterý večer půjdou diváci do kin v Hradci Králové. Moravská část projekcí začne v pondělí v Brně a přesune se pak do Olomouce a Ostravy.

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události