Bobby McFerrin v Brně nadchl publikum

Brno, 30. března 2011 (MEDIAFAX) - Desetinásobný držitel Grammy Bobby McFerrin vystoupil v rámci festivalu JAZZFEST v úterý v brněnské hale Vodova. Publikum si získal krátce po svém příchodu na pódium, návštěvníci koncertu s ním zpívali, tancovali i improvizovali až do konce show.

bobby-mcferrin-250

McFerrin zahájil své vystoupení improvizací a postupně přešel ke svým písním. Jako tradičně často spolupracoval s diváky, které nechal zpívat. Návštěvníci koncertu si tak mohli s hudebníkem zanotovat notorické známé písně I can see clearly now nebo Ave Maria. Nechybělo ani rozdělení lidí v hale na dvě části, kterým McFerrin přidělil jednoduché popěvky a ukazoval jim, kdy se mají zapojit.

Jak se ukázalo, v Brně je dost odvážlivců, kteří se nebojí se svým idolem vystoupit před několika tisíci lidmi. Dáma, jež se představila jako Patricie, si na pódiu sama za doprovodu mistra improvizace zatancovala, další tři fanoušci si s McFerrinem zazpívali sóla. Po skončení skladby Don’t Worry, Be Happy!, kterou si jedna z trojice účinkujících vybrala, pak rodák z Manhattanu zavtipkoval, že si ji dál už nepamatuje.

Při procházce mezi diváky sedícími přímo na pódiu McFerrin ukázal, že by se neztratil ani v operním souboru. Z hlubokého mužského hlasu plynule přecházel k ženským partům, což zaplněná hala náležitě ocenila.

Diváci si po hodině a půl dlouhém koncertu vyžádali dva přídavky a McFerrinovi, který vystoupil bez hostů a vystačil si jen s mikrofonem a bubnováním dlaně a prstů do hrudi, poděkovali potleskem vestoje.
Pro velký zájem posluchačů přidá jedenašedesátiletý muzikant ve středu na stejném místě druhý koncert.

Bobby McFerrin je desetinásobným držitelem cen Grammy, autorem hitu Don’t Worry, Be Happy!, uznávaným dirigentem i skladatelem filmové hudby. Podle hudebních kritiků patří mezi hudební fenomény současnosti. Na svém kontě má tři desítky alb, kterých se doposud prodalo přes 20 milionů kopií. Rád střídá různé hudební žánry, nejčastěji kombinuje jazz a klasickou hudbu. Bobby McFerrin vystupoval v České republice zatím čtyřikrát a jeho koncerty vždy provázel obrovský zájem publika.

Michal Vanác

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události