Bobby McFerrin v Brně nadchl publikum

Brno, 30. března 2011 (MEDIAFAX) - Desetinásobný držitel Grammy Bobby McFerrin vystoupil v rámci festivalu JAZZFEST v úterý v brněnské hale Vodova. Publikum si získal krátce po svém příchodu na pódium, návštěvníci koncertu s ním zpívali, tancovali i improvizovali až do konce show.

bobby-mcferrin-250

McFerrin zahájil své vystoupení improvizací a postupně přešel ke svým písním. Jako tradičně často spolupracoval s diváky, které nechal zpívat. Návštěvníci koncertu si tak mohli s hudebníkem zanotovat notorické známé písně I can see clearly now nebo Ave Maria. Nechybělo ani rozdělení lidí v hale na dvě části, kterým McFerrin přidělil jednoduché popěvky a ukazoval jim, kdy se mají zapojit.

Jak se ukázalo, v Brně je dost odvážlivců, kteří se nebojí se svým idolem vystoupit před několika tisíci lidmi. Dáma, jež se představila jako Patricie, si na pódiu sama za doprovodu mistra improvizace zatancovala, další tři fanoušci si s McFerrinem zazpívali sóla. Po skončení skladby Don’t Worry, Be Happy!, kterou si jedna z trojice účinkujících vybrala, pak rodák z Manhattanu zavtipkoval, že si ji dál už nepamatuje.

Při procházce mezi diváky sedícími přímo na pódiu McFerrin ukázal, že by se neztratil ani v operním souboru. Z hlubokého mužského hlasu plynule přecházel k ženským partům, což zaplněná hala náležitě ocenila.

Diváci si po hodině a půl dlouhém koncertu vyžádali dva přídavky a McFerrinovi, který vystoupil bez hostů a vystačil si jen s mikrofonem a bubnováním dlaně a prstů do hrudi, poděkovali potleskem vestoje.
Pro velký zájem posluchačů přidá jedenašedesátiletý muzikant ve středu na stejném místě druhý koncert.

Bobby McFerrin je desetinásobným držitelem cen Grammy, autorem hitu Don’t Worry, Be Happy!, uznávaným dirigentem i skladatelem filmové hudby. Podle hudebních kritiků patří mezi hudební fenomény současnosti. Na svém kontě má tři desítky alb, kterých se doposud prodalo přes 20 milionů kopií. Rád střídá různé hudební žánry, nejčastěji kombinuje jazz a klasickou hudbu. Bobby McFerrin vystupoval v České republice zatím čtyřikrát a jeho koncerty vždy provázel obrovský zájem publika.

Michal Vanác

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...