Dramaturg Cinema Mundi Lukáš Skupa se těší na Menzelovu návštěvu

Brno, 22. února 2011 - Největší radost mám z toho, že na náš filmový festival Cinema Mundi přijede režisér Jiří Menzel. V pondělí to řekl Lukáš Skupa, dramaturg festivalu, jehož druhý ročník se uskuteční od 2. do 9. března v Brně.

filmy-cinema_mundi250

Podle dramaturga bude lidi nejvíce lákat film Toma Hoopera, který získal 12 nominací na Oscara. "Snímek Králova řeč bude bezpochyby diváky zajímat nejvíce. Na festivalu bude mít předpremiéru," řekl Skupa s tím, že dalším zajímavým kouskem v nabídce festivalu je mexický film Biutiful a dánský kousek s názvem v Lepším světle.

Ač se organizátoři snažili, v jejich seznamu bude chybět kanadský film Incidence. "Docela nás to mrzí, ale tvůrci poskytli tento film již jiným festivalům a na nás se nedostalo," vysvětlil Skupa, který letos očekává větší návštěvnost. "Loni jsme zaznamenali 10 tisíc lidí, letos bychom rádi přivítali 15 tisíc diváků," přál si.

Pro studenta oboru filmová věda Masarykovy univerzity v Brně je práce na festivalu velkým přínosem. "Ve škole nic takového nemáme. Ta práce mě baví a můžu se dotknout filmové praxe," uvedl Skupa. Dodal, že se nejvíce těší na návštěvu režiséra Jiřího Menzela. "Z toho mám největší radost kromě toho, že se nám podařilo sehnat tolik filmů," řekl s úsměvem dramaturg, jenž vzkazuje filmovým nadšencům, aby přišli. "Program je rozmanitý a každý má možnost si vybrat to svoje," zakončil.

Druhý ročník filmového festivalu Cinema Mundi se uskuteční od 2. do 9. března na několika místech v Brně. Slavnostní zahájení festivalu plánují pořadatelé 2. března na náměstí Svobody. Festival Cinema Mundi nabídne divákům bezmála 80 filmů z české i zahraniční tvorby.

 

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události