Dramaturg Cinema Mundi Lukáš Skupa se těší na Menzelovu návštěvu

Brno, 22. února 2011 - Největší radost mám z toho, že na náš filmový festival Cinema Mundi přijede režisér Jiří Menzel. V pondělí to řekl Lukáš Skupa, dramaturg festivalu, jehož druhý ročník se uskuteční od 2. do 9. března v Brně.

filmy-cinema_mundi250

Podle dramaturga bude lidi nejvíce lákat film Toma Hoopera, který získal 12 nominací na Oscara. "Snímek Králova řeč bude bezpochyby diváky zajímat nejvíce. Na festivalu bude mít předpremiéru," řekl Skupa s tím, že dalším zajímavým kouskem v nabídce festivalu je mexický film Biutiful a dánský kousek s názvem v Lepším světle.

Ač se organizátoři snažili, v jejich seznamu bude chybět kanadský film Incidence. "Docela nás to mrzí, ale tvůrci poskytli tento film již jiným festivalům a na nás se nedostalo," vysvětlil Skupa, který letos očekává větší návštěvnost. "Loni jsme zaznamenali 10 tisíc lidí, letos bychom rádi přivítali 15 tisíc diváků," přál si.

Pro studenta oboru filmová věda Masarykovy univerzity v Brně je práce na festivalu velkým přínosem. "Ve škole nic takového nemáme. Ta práce mě baví a můžu se dotknout filmové praxe," uvedl Skupa. Dodal, že se nejvíce těší na návštěvu režiséra Jiřího Menzela. "Z toho mám největší radost kromě toho, že se nám podařilo sehnat tolik filmů," řekl s úsměvem dramaturg, jenž vzkazuje filmovým nadšencům, aby přišli. "Program je rozmanitý a každý má možnost si vybrat to svoje," zakončil.

Druhý ročník filmového festivalu Cinema Mundi se uskuteční od 2. do 9. března na několika místech v Brně. Slavnostní zahájení festivalu plánují pořadatelé 2. března na náměstí Svobody. Festival Cinema Mundi nabídne divákům bezmála 80 filmů z české i zahraniční tvorby.

 

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...