V horku rupají nervy: Útok papírovou krabicí i ledovým čajem

Brno, 11. srpna 2015 – Tropické teploty atakují rekordy a nesnesitelné vedro se evidentně podepisuje i na psychice lidí. Schválně – koho by normálně napadlo zaútočit na policistu papírovou krabicí či na ochranku obchodu lahví ledového čaje?

zena papirova krabice

Dva zajímavé případy v uplynulých dnech řešili brněnští muži zákona. První z nich se stal ve středu 5. srpna, když dopravní policisté v Králově Poli prováděli bezpečnostní akci, zaměřenou na chodce. Z té si ovšem nic nedělala jedna postarší žena.

„V plném provozu prošla na červenou, přičemž se přímo dívala na přítomnou hlídku. Policisté ji zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti. Žena začala hlasitě protestovat, že nic neudělala, že šla pouze na červenou, protože jsou špatně nastavené semafory a červená svítí pořád. V tom se prudce rozešla a pokusila se z místa odejít,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

„Policisté ji zastavili, načež dáma s nevybíravým slovním doprovodem udeřila jednoho z členů hlídky do hlavy papírovou krabicí, kterou nesla v ruce. Policistovi shodila na zem brýle a pokusila se mu je rozdupat,“ upozornila Straková s tím, že hlídka musela použít donucovací prostředky a ženu zpacifikovat. Těžkou práci s ní prý měli policisté i při eskortě na služebnu. Nyní ženu čeká vysvětlení svého horkokrevného jednání před přestupkovou komisí.    

V pátek 7. srpna pro změnu devětadvacetiletá žena ignorovala upozornění pracovníka ostrahy obchodu na Švermově ulici, že do prodejny se nesmí se psem. Žena svého jorkšíra přesto nechala u pokladen a jala se nakupovat. Pracovník ostrahy ji znovu napomenul, což ovšem neměl dělat.    

„Zákaznice v reakci na to muže prý poškrábala na ruce, kopla do nohy a následně ho ještě udeřila do hlavy právě zakoupeným ledovým čajem v plastovém balení,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba incident, který předcházel příjezdu městských policistů.  

„Lékařské ošetření drobných šrámů pracovník ostrahy odmítl. Samotná nakupující strážníkům přiznala, že pes s ní byl až v prodejně. Vzhledem k dalším skutečnostem případ dořeší správní orgán,“ uzavřel Šoba.

(tof)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...