Soud potvrdil 300 hodin veřejných prací Jiřímu Primovi, jenž vylil výkaly v brněnském Tescu

Brno, 31. října 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský krajský soud ve středu potvrdil trest 300 hodin veřejně prospěšných prací Jiřímu Primovi, který letos na začátku roku v obchodním centru Velký Špalíček v Brně vylil na schodiště kbelík vlastních exkrementů. Soudce Aleš Flídr odvolání odsouzeného zamítl s tím, že jeho čin byl výtržností.

Soud-kladivko-03

Senát krajského odvolacího soudu se zcela ztotožnil s původním rozsudkem brněnského městského soudu a ve svém výroku opravil pouze jediné slovo ve formulaci trestu - označil jej za souhrnný.

Soud uznal třiačtyřicetiletého Primu vinným z výtržnictví a poškození cizí věci, musí tedy kromě jiného obchodní společnosti uhradit škody v řádech desítek tisíc korun.

Prima své chování hájil údajnou šikanou ze strany ostrahy obchodního centra. "Vždy když jsem přišel do areálu Velkého Špalíčku v Brně, zaútočili proti mně zaměstnanci bezpečnostní služby. Napadali můj zevnějšek a také zavazadlo, v němž jsem míval uloženu tichou fenu pražského krysaříka," tvrdil.

Proti Primovi je v současné době vedena řada soudních procesů. Zpovídá se mimo jiné z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Důvodem jsou konflikty s obyvateli domu v Leitnerově ulici, kde žije. S převážně romskými sousedy se hádal kvůli zápachu na chodbě a údajnému vykrádání sklepa. Jednu z žen a její dítě měl dokonce napadnout s velkým hřebíkem v ruce, jako zbraň mu měly posloužit i lať nebo nůžky.

Nejtěžšího deliktu se však dopustil Prima letos v srpnu, kdy v Denisových sadech pod petrovskou katedrálou pobodal v hádce bezdomovce. Jeho útok mu vynesl obvinění z těžkého ublížení na zdraví a vazební stíhání.

Jiří Nováček

Související články: