Policie dopadla v Brně muže, který přepadl banku v Rakousku

Drasenhofen/Brno, 29. září 2011 (MEDIAFAX) - Policie dopadla pachatele loupežného přepadení v rakouském Unterretzbachu, kvůli kterému podnikla v úterý rozsáhlou pátrací akci v areálu bývalých kasáren ve Znojmě. Ve čtvrtek to řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

"Policie dopadla muže ve středu večer na českém území," konstatoval Malášek. Pachatelem zločinu je třiačtyřicetiletý cizinec, podle informací agentury Mediafaxu turecké národnosti a kriminalisté jej zatkli v Brně. Při přepadení použil převleku. Policie při pátrání po ozbrojeném muži spolupracovala s médii a veřejností - k dispozici totiž dala fotografii pachatele, kterou pořídili náhodní svědci.

Bližší informace k okolnostem zatčení zločince podá v 11.00 jihomoravský policejní ředitel Tomáš Kužel na mimořádné tiskové konferenci v zasedací místnosti centra policejní spolupráce v Drasenhofenu nedaleko česko-rakouské hranice.

Nebezpečného muže hledalo v úterý několik desítek policistů za pomoci vrtulníku s termovizí a psovodů v bývalém vojenském areálu Malá Louka nedaleko Vídeňské ulice ve Znojmě. Muž přepadl banku v Rakousku a v autě s českou poznávací značkou ujel na Moravu. Odstavený červený Fiat Coupé našla policie ve Znojmě, podezřelého cizince zahlédli svědci ve Vídeňské ulici. Turka se tehdy policistům nepodařilo najít, úspěšní však byli již den poté v Brně.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit