Zemědělská univerzita slaví 90 let od svého založení

V těchto dnech slaví Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně devadesát let od svého založení. Ta byla 24. července 1919 pod názvem Vysoká škola zemědělská zřízena prezidentem republiky T. G. Masarykem. Za své sídlo dostala budovu Zemského ústavu nevidomých v Brně – Černých Polích a přilehlé plochy. Za devadesát let své existence prošla univerzita řadou změn a rozrostla se z původních dvou oborů na pět fakult a jeden vysokoškolský ústav – Institut celoživotního vzdělávání. V současnosti univerzitu navštěvuje přes deset tisíc studentů.

V rámci oslav připravila univerzita výstavu pro širokou veřejnost, která je až do 1. listopadu ke zhlédnutí v Technickém muzeu v Brně. Dále se připravuje slavnostní zasedání Vědecké rady, na kterém budou oceněni Mendlovou medailí odborníci navržení vedením fakult. Univerzita rovněž v letošním roce udělí tři čestné doktoráty. Pro zaměstnance a významné hosty proběhne koncert s názvem Chvění.
Do budoucna se univerzita chystá postavit v areálu v Černých Polích dva nové moderní pavilony, kde budou umístěny nejmodernější laboratoře a zázemí pro studenty a zaměstnance. V letošním roce se dokončuje dlouholetá rekonstrukce zámku ve Křtinách, který již nyní slouží jako konferenční a výukové centrum.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit