Česká síť inovačních center Ynovate se rozšiřuje na Slovensko

Brno, 18. září 2023 - Žilinské Inovační centrum INOVIA vstupuje do sítě inovačních center Ynovate. Stává se tak prvním slovenským centrem v této organizaci. Tento krok otevírá nové možnosti pro rozvoj slovenských startupů, malých a středních firem v regionu, které nyní mohou využívat prověřenou síť špičkových byznysových expertů i z České republiky.

inovace zarovka

Síť Ynovate vznikla na půdorysu dřívější spolupráce agentur z Jihomoravského, Libereckého, Moravskoslezského, Olomouckého, Plzeňského, Středočeského, Ústeckého a Zlínského kraje. Teď se rozšiřuje i na Slovensko. „Propojení českého a slovenského startupového prostředí je přirozené. Vstup Inovie je logickým krokem, kterým pokračuje dosavadní spolupráce Moravskoslezského inovačního centra a žilinské inovační agentury,“ vysvětluje koordinátor sítě Ynovate Jindřich Weiss.

„Žilina je technologické město, které má v podpoře inovací tradici. Vznik Inovie dal těmto snahám rámec a propojení s českým inovačním prostředím v rámci sítě Ynovate přinese slovenským firmám možnost využívat znalosti českých expertů,“ poukazuje ředitel Inovie Vlastimil Kocián na síť více jak sto padesáti špičkových expertů z České republiky, které si agentury mezi sebou sdílí. „To, že se stáváme oficiálním členem nám otevírá dveře k široké síti špičkových expertů, know-how a osvědčených metodik,“ doplňuje Kocián. Inovační centrum tak bude moci efektivněji podporovat firmy ze Žilinského kraje v jejich růstu a internacionalizaci a zvýší kvalitu svých konzultačních služeb.

„Propojujeme firmy s experty z celé České republiky. Jsou mezi nimi úspěšní podnikatelé i špičkoví profesionálové na dílčí oblasti podnikání. Právě jejich zkušenosti mohou být pro firmy s unikátním produktem tím důvodem, proč nakonec uspějí i mezinárodně,“ popisuje práci jednotlivých center Jindřich Weiss. „Se vstupem Inovie máme teď možnost sdílet experty a zkušenosti přeshraničně, což přinese síti úplně novou perspektivu.“ Díky dosavadní spolupráci inovačních center získalo podporu přes 500 malých a středních firem. A mezi nimi je i mnoho mezinárodně úspěšných.

„Žilinský kraj je historicky regionem inovativních a odvážných projektů. Firmy jako Robotec, Kinekus, Martinus, Ipesoft nebo MTS mají Žilinský kraj uveden ve svém rodném listě. Inovia je místem, kde mohou mladí lidé najít podporu pro své inovativní nápady od samého počátku, kde získávají zázemí, know-how a přístup k praktickým zkušenostem. A nyní můžeme čerpat ze zkušeností odborníků nejen ze Slovenska, ale i z České republiky," říká Erika Jurinová, županka Žilinského kraje.

Zdroj: JIC, foto: Ingimage


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF