Brno opět podpoří Kreativní vouchery částkou 4,5 milionu korun

Brno, 17. června 2022 - Na Kreativní vouchery opět půjde 4,5 milionu korun. Město tak dál podporuje malé a střední firmy v rozvoji. „Kreativní vouchery poskytuje inovační agentura JIC na základě podpory města Brna již od roku 2016. Vouchery cílí na malé a střední podniky, jejichž službám a produktům by prospěl originální a funkční design, kvalitní web nebo jiný typ profesionální prezentace. Pomáhají překonat počáteční obavy z navázání spolupráce se specifickým světem poskytovatelů kreativních služeb a plně využít potenciál neotřelých a profesionálních řešení," uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

napad idea

"Je to jedna z cest, jak lze uspět nejen na domácím, ale také na mezinárodním trhu. I v letošním roce město Brno podpoří tento unikátní projekt dotací ve výši 4,5 milionu korun poskytnutou JIC. Finálně musí doporučení rady schválit zastupitelstvo,“ konstatovala Vaňková.

To, že vouchery dobře plní svoji funkci, dokládá i vyhodnocení čtyř ročníků programu z období 2016–2020 zveřejněné na webových stránkách projektu. „Evaluace ukazuje i to, že program má pákový efekt, kdy za čtyři ročníky bylo na podporu vydáno 20,9 milionu korun a dalších 12,1 milionu zaplatily firmy buď za projekty nad rámec dotace, což obnáší 8,2 milionu, nebo dokonce zcela bez dotace, což je dalších 3,9 milionu. Díky kreativním voucherům se podařilo vytvořit na jednom místě jedinečný zdroj agentur a freelancerů, takzvanou Kreativní galerii, která je využívána i po zbytek roku jako přehled kontaktů na poskytovatele kreativních služeb,“ upozornil 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Kreativní vouchery 2023 budou zahájeny 1. 11. 2022 registrací kreativců.

Kreativní vouchery Brno jsou jednorázová finanční podpora pro firmy z Jihomoravského kraje s unikátním produktem a potenciálem mezinárodní expanze. Mohou ji využít na spolupráci se zkušenými profesionály z Kreativní galerie. Voucher pokrývá 75 % ceny zakázky, a to až do výše 100 000 Kč. Firmy zaplatí celou zakázku a JIC jim pak voucher zpětně proplatí. Minimální celková hodnota zakázky je 50 000 Kč bez DPH.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN