Přepravní aplikace Bolt vstoupila i do Brna

Brno, 21. října 2020 – Přepravní platforma Bolt se rozšiřuje i do Brna. Na místní trh se rozhodla vstoupit, protože jak ze strany partnerských řidičů, tak cestujících evidovala extrémní poptávku po svých svých službách. Rozšíření do Brna bylo umožněno díky nové legislativě, která vstoupila v platnost na začátku letošního července.

aplikace bolt brno

“Na spuštění naší aplikace v Brně jsme pracovali několik měsíců. Brno je moderní město, avšak kvalita taxislužeb tomu vůbec neodpovídá. Odvoz autem byl drahý a kvalita poskytované služby nízká. Věříme, že místní lidé si naši službu rychle oblíbí a budou ji pravidelně využívat. Oslovit bychom je chtěli zejména vyšší kvalitou a dostupnějšími cenami. Partnerským řidičům jsme díky technologickým inovacím schopni nabídnout vyšší výdělky, než na které byli doposud zvyklí,” prohlašuje ke spuštění Jakub Dvořák, manažer Boltu pro Českou republiku.

“Spuštění Boltu v Brně velmi vítáme. Zvýšení konkurence na trhu má pozitivní efekt pro koncového zákazníka. Ze vstupu další platformy do Brna budou profitovat jak místní obyvatelé, tak návštěvníci našeho města. Na spolupráci s Boltem si velmi cením toho, že jeho české vedení s námi plán vstupu do Brna konzultovalo a aktivně se zabývali veškerými připomínkami, které jsme při jednáních vznesli,” dodává radní města Brna pro dopravu Petr Kratochvíl.

Lidé si mohou do svých chytrých telefonů aplikaci Bolt nainstalovat z Google Play nebo App Store. Po jejím nainstalování a otevření si mohou objednat jízdu s partnerským řidičem Boltu, který cestujícího vyzvedne na předem určeném místě. Platba za jízdu probíhá s pomocí platební karty, jejíž údaje jsou uloženy v aplikaci nebo hotovostí. Po skončení jízdy může cestující ohodnotit úroveň služby poskytnuté řidičem a to tím, že může udělit až pět hvězdiček (při úplné spokojenosti). Dlouhodobě mohou své služby v aplikaci nabízet pouze ti řidiči, kteří dosahují nejvyššího hodnocení.

V průběhu května Bolt získal investici ve výši 2,7 miliardy korun od investičního fondu Naya Capital. Více než 300 milionů Kč plánuje využít na expanzi všech služeb, které aktuálně nabízí, do dalších českých a moravských měst. Bolt v současné době vedle přepravy auty provozuje také sdílené elektrické koloběžky v Olomouci, Boskovicích a Pardubicích a sdílená elektrická kola v Praze. Hotové jídlo z restaurací si s pomocí aplikace Bolt Food mohou objednat lidé v Praze.


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF