Brněnský trh industriálních nemovitostí čeká letos růst

Brno, 6. března 2018 - Brněnský trh s průmyslovými nemovitostmi čeká letos růst. Nové industriální developerské projekty navazují na boom administrativní výstavby v jihomoravské metropoli. Projekty připravují významní mezinárodní hráči, stejně jako lokální developerské skupiny. Významní klienti volí Brno jako nedílnou součást regionální expanze.

developer tovarni hala

Nabídku komerčních průmyslových nemovitostí v okolí druhého největšího města lze charakterizovat dlouhodobou dominancí developerské společnosti CTP. Portfolio jejích brněnských parků v současnosti přesahuje svou rozlohou 780.000 m2, přičemž další významný developer s celorepublikovou působností, VGP, v oblasti disponuje pouze necelými 32.000 m2, tedy v relativním vyjádření méně než 5 %.

Dle údajů realitně-poradenské společnosti 108 AGENCY však v letošním roce čeká industriální výstavbu v Brně proměna, s ohledem na oznámený příchod významných developerů v čele se společnostmi Prologis či Accolade.

„Rostoucí konkurence mezi developerskými skupinami vytvoří vysoce kompetitivní prostředí, z čehož budou ve formě výhodnějších nájemních podmínek benefitovat jak stávající, tak také nově příchozí nájemci,“ uvádí Marek Sýkora, konzultant industriálního oddělení 108 AGENCY, který se specializuje na jihomoravský region.

Americká developerská společnost Prologis připravuje v lokalitě zcela nový logistický komplex v blízkosti dálnice D52 u obce Syrovice. Stávající plány počítají v místě s výstavbou trojice hal o rozloze přibližně 90 tisíc metrů čtverečních. Další logistická zóna by mohla vzniknout v blízkosti brněnského letiště, s ohledem na loňský majetkový vstup významné české developerské skupiny Accolade do společnosti Letiště Brno.

I lokální developeři mají zájem budovat nové industriální zóny, příkladem je projekt nového areálu v Rosicích, kde by nejpozději v příštím roce měla být zahájena výstavba hal o celkové rozloze až 9.000 m2.

Také při pohledu na nové transakce lze vysledovat rostoucí zájem klientů o jihomoravskou metropoli. Například společnost Tamda Foods si v rámci CTParku Brno II nově pronajímá jednotku o výměře 1.723 m2, čímž navazuje na svou expanzi započatou oznámením výstavby zcela nového distribučního centra v pražské Hostivici o rozloze 20.000 m2.

Mezi další zajímavé transakce se řadí také zajištění pronájmu prostor pro společnost Bravo Europa, která v areálu M7 Ivančice Industrial Park nově využívá celkem 6.700 m2 nových ploch či 1.800 m2 pro společnost Rental PRO v areálu Pozemstav.

V meziročním srovnání 108 AGENCY eviduje ještě před koncem 1. čtvrtletí roku 2018 podepsané transakce v rozsahu 80 % celkového objemu zprostředkovaných transakcí roku 2017. Ty zahrnovaly například 3.000 m2 pro významnou logistickou společnost DSV či distribuční prostory společnosti Rohlík.cz (3.524 m2).


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF