Hledají se nejlepší inovátoři Jihomoravského kraje

Brno, 9. listopadu 2016 - Inovace jsou hnacím motorem ekonomiky, pomáhají firmám růst, využívat nejmodernější technologie a obstát v konkurenčním prostředí nejen v tuzemsku, ale především na zahraničních trzích. Příležitost, jak ověřit úroveň inovačních procesů a získat odborné rady od specialistů na inovace, mají účastníci již 3. ročníku úspěšné soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2016.

nejinovator jihomoravskeho kraje 2016

Do letošního ročníku se přihlásilo téměř 150 malých a středních firem z jižní Moravy. V prvním kole je posuzovala odborná porota, která hodnotila význam inovačních aktivit pro kraj, vliv na životní prostředí, zaměstnanost nebo úroveň spolupráce s akademickou sférou. Nyní startuje druhé kolo, během kterého bude 50 postupujících podrobeno tzv. inovačnímu auditu. Pomocí této mezinárodně uznávané metody odborníci zhodnotí například to, jak firmy k inovacím přistupují, jak je umí využít v mezinárodní konkurenci a jak se komerčně uplatňují na českém i globálním trhu. Výsledky auditu již tradičně rozhodnou o vítězi.

Prestižní titul pomáhá firmám v podnikání
Soutěž, do které se lze registrovat bezplatně, přináší firmám řadu výhod. „Soutěže jsme se účastnili dvakrát a určitě bych na prvním místě zmínil pozitivní publicitu, která nám pomáhá například při nabírání nových kolegů. Měli jsme také možnost potkat zajímavé lidi z jiných firem a načerpat informace o tom, jak to dělají jinde, motivovat se k dalším novým krokům,“ uvádí Rostislav Vocilka, CEO společnosti Flowmon Networks a.s., která se stala NEJinovátorem Jihomoravského kraje 2015. Účastníci také obdrží cenné rady ke zlepšení inovačních systémů a na TOP 10 nejúspěšnějších navíc čekají hodnotné ceny od partnerů soutěže.

Práce s inovacemi se firmám vyplatí
Inovace zjednodušují a automatizují výrobní procesy, pomohou firmě obstát před konkurencí a vytvoří příjemnější a přehlednější pracovní prostředí. „Práce s inovacemi nás nutí učit se od těch nejlepších, kteří nás nenechají zůstat stát. Nutí nás stále více využívat nejen nových technických a komunikačních vychytávek, ale také nových přístupů ke vnímání naší každodenní práce,“ vysvětluje PhDr. Alena Lubasová, Ph.D., ředitelka divize Rozvoje ve společnosti STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o. Zároveň dodává, že v budoucnu by společnost chtěla s pomocí inovací dosáhnout zcela „bezpapírového“ fungování.

Jižní Morava je v oblasti inovací na špici
Jihomoravský kraj patří k nejinovativnějším regionům České republiky a soutěž NEJinovátor, organizovaná Podnikatelským a inovačním centrem BIC Brno, je jednou z aktivit, která v regionu pomáhá inovační podnikání rozvíjet. „Inovace určitě vyžadují podporu, především pokud jste mladá firma. U nás to podle mého funguje. Existují různé dotační programy pomáhající s financováním a instituce, které sdílí zkušenosti. Z mladých firem se díky tomu mohou stát zajímaví hráči na trhu, kteří dají práci dalším a přispějí k rozvoji regionu,“ dodává Rostislav Vocilka z Flowmon Networks a.s.

O tom, že podpora inovací je na jižní Moravě velice intenzívní, svědčí i vysoká úroveň účastníků, kteří se do soutěže každoročně hlásí. Které společnosti letos uspěly nejlépe, jakými inovacemi se mohou pochlubit a jaké jsou jejich další plány v oblasti inovací, se dozvíme již v listopadu, kdy proběhne slavnostní vyhlášení za účasti zástupců Jihomoravského kraje, města Brna, médií a samozřejmě zástupců nejinovativnějších firem.

Více informací o soutěži naleznete na webu nejinovator.cz.

Zdroj: BIC Brno spol. s r.o.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN