Hledají se nejlepší inovátoři Jihomoravského kraje

Brno, 9. listopadu 2016 - Inovace jsou hnacím motorem ekonomiky, pomáhají firmám růst, využívat nejmodernější technologie a obstát v konkurenčním prostředí nejen v tuzemsku, ale především na zahraničních trzích. Příležitost, jak ověřit úroveň inovačních procesů a získat odborné rady od specialistů na inovace, mají účastníci již 3. ročníku úspěšné soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2016.

nejinovator jihomoravskeho kraje 2016

Do letošního ročníku se přihlásilo téměř 150 malých a středních firem z jižní Moravy. V prvním kole je posuzovala odborná porota, která hodnotila význam inovačních aktivit pro kraj, vliv na životní prostředí, zaměstnanost nebo úroveň spolupráce s akademickou sférou. Nyní startuje druhé kolo, během kterého bude 50 postupujících podrobeno tzv. inovačnímu auditu. Pomocí této mezinárodně uznávané metody odborníci zhodnotí například to, jak firmy k inovacím přistupují, jak je umí využít v mezinárodní konkurenci a jak se komerčně uplatňují na českém i globálním trhu. Výsledky auditu již tradičně rozhodnou o vítězi.

Prestižní titul pomáhá firmám v podnikání
Soutěž, do které se lze registrovat bezplatně, přináší firmám řadu výhod. „Soutěže jsme se účastnili dvakrát a určitě bych na prvním místě zmínil pozitivní publicitu, která nám pomáhá například při nabírání nových kolegů. Měli jsme také možnost potkat zajímavé lidi z jiných firem a načerpat informace o tom, jak to dělají jinde, motivovat se k dalším novým krokům,“ uvádí Rostislav Vocilka, CEO společnosti Flowmon Networks a.s., která se stala NEJinovátorem Jihomoravského kraje 2015. Účastníci také obdrží cenné rady ke zlepšení inovačních systémů a na TOP 10 nejúspěšnějších navíc čekají hodnotné ceny od partnerů soutěže.

Práce s inovacemi se firmám vyplatí
Inovace zjednodušují a automatizují výrobní procesy, pomohou firmě obstát před konkurencí a vytvoří příjemnější a přehlednější pracovní prostředí. „Práce s inovacemi nás nutí učit se od těch nejlepších, kteří nás nenechají zůstat stát. Nutí nás stále více využívat nejen nových technických a komunikačních vychytávek, ale také nových přístupů ke vnímání naší každodenní práce,“ vysvětluje PhDr. Alena Lubasová, Ph.D., ředitelka divize Rozvoje ve společnosti STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o. Zároveň dodává, že v budoucnu by společnost chtěla s pomocí inovací dosáhnout zcela „bezpapírového“ fungování.

Jižní Morava je v oblasti inovací na špici
Jihomoravský kraj patří k nejinovativnějším regionům České republiky a soutěž NEJinovátor, organizovaná Podnikatelským a inovačním centrem BIC Brno, je jednou z aktivit, která v regionu pomáhá inovační podnikání rozvíjet. „Inovace určitě vyžadují podporu, především pokud jste mladá firma. U nás to podle mého funguje. Existují různé dotační programy pomáhající s financováním a instituce, které sdílí zkušenosti. Z mladých firem se díky tomu mohou stát zajímaví hráči na trhu, kteří dají práci dalším a přispějí k rozvoji regionu,“ dodává Rostislav Vocilka z Flowmon Networks a.s.

O tom, že podpora inovací je na jižní Moravě velice intenzívní, svědčí i vysoká úroveň účastníků, kteří se do soutěže každoročně hlásí. Které společnosti letos uspěly nejlépe, jakými inovacemi se mohou pochlubit a jaké jsou jejich další plány v oblasti inovací, se dozvíme již v listopadu, kdy proběhne slavnostní vyhlášení za účasti zástupců Jihomoravského kraje, města Brna, médií a samozřejmě zástupců nejinovativnějších firem.

Více informací o soutěži naleznete na webu nejinovator.cz.

Zdroj: BIC Brno spol. s r.o.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...