Brno chce podporovat rozjezd firem i pomocí StartUp voucherů

Brno, 16. června 2015 - Město Brno ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem (JIC) připravilo další projekt na podporu nově vznikajícím firmám v oblasti technologického vývoje. Jedná se o tzv. StartUp vouchery, které jsou součástí Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje 2014–2020 (RIS4).

start up napad

Smlouvu o dotaci ve výši 600 tisíc korun schválila rada města Brna v úterý 9. června. StartUp voucher je finanční dotace poskytnutá nově vznikajícím technologickým firmám účastnícím se podnikatelského akcelerátoru JIC StarCube. Je určena na využití služeb subjektů se sídlem v Jihomoravském kraji, umožňuje nově vznikajícím firmám rychlejší start a podporuje úspěšný rozvoj nových technologických firem.

Program JIC StarCube je prestižní mezinárodní tříměsíční startup akcelerátor, kterého se účastní nadějné nově vznikající technologické firmy jak z ČR, tak i zahraničí. Účastníky programu jsou týmy, které buď již založily, anebo plánují v blízké době založit novou obchodní společnost.

Finanční nástroj StartUp vouchery byl vytvořen z následujících tří důvodů:

  • Nákladné prototypování, vývoj a testování nových inovativních produktů a služeb, zejména pro nově vznikající firmy.
  • StartUp voucher umožňuje nově vznikajícím technologickým firmám pokrýt náklady na klíčové služby spojené se vznikem a rozvojem firmy, tj. např. na právní služby, copywriting, grafický design a marketing.
  • StartUp voucher umožňuje týmům, které se do programu úspěšně kvalifikovaly a které zároveň nesídlí v Brně, přesídlit na dobu konání programu do Brna a plně se tak účastnit programu a soustředit na proces tvorby inovací a na získávání konkurenční výhody.


Více informací pro naleznete na www.brno.cz/strategie

Zdroj: MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...