JET Investment vyhrál tendr na závody společnosti LESS & TIMBER

Brno, 25. listopadu 2014 - Brněnská investiční skupina JET Investment se definitivně stala vítězem prodejního procesu na závody společnosti LESS & TIMBER. Tuzemský investor kupuje podnik v insolvenčním řízení a hodlá v něm zachovat výrobu.

drevo klady pila kulatina

„Závod LESS & TIMBER byl pro nás od začátku velice přitažlivým aktivem, které také přilákalo nemalý počet zájemců,“ říká na konto nové akvizice Igor Fait, většinový managing partner JET Investment, a dodává: „Považujeme LESS & TIMBER za strategickou a dlouhodobou investici, podniky bychom chtěli převzít a začít s jejich revitalizací co nejdříve, nejlépe hned na počátku roku 2015.“

Společnost LESS & TIMBER vlastní pily v Čáslavi, Bohdanči a Dlouhé Vsi u Sušice a dále provoz na výrobu lepeného hranolu v Klášterci nad Orlicí. Její dceřinou společností, která byla také součástí tendru, je i společnost LESS & Energy. Ta v areálu pily v Čáslavi provozuje kogenerační jednotku (elektrárnu) na spalování lesní biomasy. Pila v Čáslavi je přitom největší a nejmodernější pilou na zpracování přesíleného dřeva v ČR a jedna z nejmodernějších v Evropě. Využívá totiž v tuzemsku unikátní technologii, která umožňuje díky přesnému skenování počítačem maximálně využít masu dřeva - pro jiné pily obtížněji zpracovatelnou. LESS & TIMBER je také největším producentem lepeného hranolu v ČR a jedním z největších v Evropě.

Záměr skupiny JET Investment v nově nabytém LESS & TIMBER je zachovat výrobu, dále do konce roku 2015 přejít na čtyřsměnný provoz, zvýšit tržby a případně také uskutečnit další akvizice, které by poskytly synergie s dřevozpracovatelskou výrobou a rozšířily tak vertikální integraci celé společnosti. „Zásadním krokem po převzetí závodu bude jeho stabilizace. Chceme být transparentním hráčem, kterému budou dodavatelé i odběratelé stoprocentně věřit,“ zdůrazňuje navíc Fait.

Cílem investora je také udržení zaměstnanosti na současném stavu a její postupné navýšení v souvislosti s růstem produkce. V současné době zaměstnává LESS & TIMBER ve všech svých provozech okolo 290 zaměstnanců.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN