O2 spustilo LTE do mobilních telefonů i v Brně

Brno, 10. března 2014 - Vysokorychlostní mobilní data LTE od O2 míří už i do mobilů. Od 17. února mohou nejrychlejší datovou síť využívat zákazníci jak ve svých modemech a tabletech, tak i v mobilních telefonech. Nejrychlejší datovou síť je aktuálně možné využít po Praze i v Brně. Společnost bude pokrytí LTE v Brně rozšiřovat, další regiony pak budou následovat v průběhu roku 2014.

telefonica o2 LTE BRNO

„Během roku 2013 se počet zákazníků využívajících internet v mobilu zdvojnásobil. Zákazníkům nyní nabízíme ještě rychlejší připojení a pokrýváme jím ty nejhustěji osídlené oblasti v Česku – tak, aby LTE mohlo začít využívat co nejvíce z nich,“ uvedl Tomáš Zetek, ředitel produktů a služeb O2. Z důvodu softwarového omezení na straně výrobce zatím nebudou LTE v síti O2 moci využít majitelé mobilních telefonů iPhone.

LTE nabízí rychlost stahování dat až 75 Mb/s, odesílání dat až 38 Mb/s a velmi rychlou odezvu. To předurčuje LTE například pro aplikace náročné na kapacitu a odezvu sítě, například pro stahování či streamování filmů či videí, a také pro hraní on-line her.

(red)


Související články: