GE Money Bank zavádí jako první v ČR biometrické podpisy

Brno, 28. ledna 2014 - GE Money Bank nahradí papírové dokumenty Signpady, které zaznamenají podpisy klientů v biometrické podobě. Banka zavádí tuto technologii jako první finanční instituce v ČR. Do konce roku 2014 budou zařízení na snímání podpisů k dispozici na všech českých pobočkách banky. „Všechny smlouvy budeme nově ukládat do zabezpečeného archívu, kde jsou zákazníkům kdykoliv k dispozici,“ říká Štěpán Pittauer, projektový manažer GE Money Bank.

GE MONEY Bang signpady

Signpady dokážou klienty rozpoznat bez ohledu na jejich aktuální rukopis. Až 60 % zákazníků má totiž problém napodobit svůj podpisový vzor.

„Signpady zaznamenávají kromě grafické podoby podpisu i další parametry, například tlak na podložku, rychlost, směr tahu, akceleraci i úhel podpisu klienta a zvyšují tak pravděpodobnost shody s podpisovým vzorem,“ doplňuje Pittauer s tím, že napodobit a zfalšovat biometrický podpisový vzor je prakticky nemožné. Výhodou biometrického podpisu je i to, že má neomezenou dobu platnosti a není třeba jej obnovovat.

 


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN