Zájemci o praxi mají nejvyšší čas zapojit se do projektu Stáže ve firmách

Brno, 10. ledna 2014 – Téměř čtyři tisíce lidí už absolvovalo stáž v rámci projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí, který pomáhá znevýhodněným osobám zlepšit jejich pozici na trhu práce. Až půlroční stáže je možné uskutečnit do konce května a uchazeči o pracovní zkušenosti i firmy tak mají nejvyšší čas se do projektu zapojit.

staze

„Doporučujeme všem společnostem, které mají zájem stáž poskytnout, aby vypsaly své karty stáží co nejdříve," řekla hlavní manažerka projektu Kateřina Šímová. V současnosti lze totiž nabízet stáže, jež skončí nejpozději 31. května 2014. Nejvyšší čas ucházet se o praxi tak mají zároveň i zájemci z řad absolventů, lidí po rodičovské dovolené nebo dlouhodobě nezaměstnaných. Stačí se ke stáži přihlásit prostřednictvím webových stránek www.stazevefirmach.cz.

Pro uchazeče je hlavní motivací pro přihlášení se do projektu snaha získat praxi v oboru a zvýšit své šance na pracovním trhu. Poskytovatelé zase mohou díky němu nalézt vhodné zaměstnance a „vyzkoušet" si je v reálu. V téměř pětině případů byl stážista poskytovatelem zaměstnán, dalším skoro 20 % stážistů byla nabídnuta externí spolupráce. „Na začátku jsme si vytyčili jako cíl zprostředkovat stáž pro pět tisíc osob. Jsme rádi, že je o stáže ve firmách zájem a že díky možnostem rozpočtu uskutečníme více stáží. Finální číslo tak mohlo být ještě o tisícovku vyšší," uvedla Šímová.

Největší zájem je v Jihomoravském kraji a mezi absolventy

Z údajů Fondu dalšího vzdělávání, který projekt organizuje, vyplývá, že největší zájem projevují uchazeči i firmy v Jihomoravském kraji. Zahájeno zde bylo 1576 stáží, které nabídlo 1226 firem a organizací. Z hlediska vzdělání se o stáž nejčastěji uchází lidé s vysokoškolským vzděláním, nejvíce praxí bylo realizováno v oborech Ekonomika, administrativa, personalistika, správa a management.

Potenciální uchazeči mohou vybírat ze stáží v rozmanitých oborech, od pozic z oblasti dřevařské výroby, stavebnictví, strojírenství, výchovu a vzdělávání až po oblast elektrotechniky, krmivářství a potravinářství. Nově byly zveřejněny šablony z oboru zemědělství – florista, chovatel-ošetřovatel zvířat, krajinář, pěstitel, rostlinný technik, zahradník a zootechnik. Současně se předpokládá, že v prosinci budou schváleny další šablony v oborech chemie, doprava a logistika, věda a výzkum, řízení jakosti a kvality.

V rámci informačního systému, který je přístupný na webových stránkách www.stazevefirmach.cz, jsou zveřejňovány šablony stáží, na jejichž základě pak mohou poskytovatelé vypisovat již konkrétní „karty", tedy nabídky stáží. Zájemci si pak vybírají z aktuálních karet a hlásí se na konkrétní stáž.

Projekt organizačně zajišťuje Fond dalšího vzdělávání, který je příspěvkovou organizací MPSV. Financován je z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.

(red), foto: archiv FDV


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF