Do brněnského startupu ORM Designer vstoupil investor Rostock

Brno, 13. srpna 2013 - Brněnský startup ORM Designer oznámil vstup Michaela Rostocka-Poplara. Známý investor firmu podpoří financemi i mentoringem. Mladí programátoři tyto zdroje využijí pro další expanzi v EU, USA i Asii, zaměří se na lokalizaci a přesnější cílení produktu pro jednotlivé země.

michael-rostock-poplar-orm-designer

ORM Designer nabízí specializovaný software pro PHP programátory, ve svém segmentu je společnost jedničkou na světovém trhu. S investorem se firma potkala při výběru do Jihomoravského inovačního centra (JIC).

„Důvodů pro mou investici je několik. ORM má solidní čísla a růstovou trajektorii. Pokud společně zapracujeme na značce, distribučních kanálech a marketingu obecně, za deset let může byt firma podle mého odhadu na sto milionech eur obratu.  Líbí se mi, že jde o globální produkt, který není závislý na místní ekonomice,“ komentuje své rozhodnutí Michael Rostock-Poplar. Přesnou výši investice firma ani investor nezveřejnili.

„Od kontaktů a zkušeností pana Rostocka s prodejem na globálním trhu si slibuji rychlejší rozšiřování našeho produktu nejprve v EU, poté i v USA a Asii. Investice nám umožní další expanzi, propagaci na odborných konferencích, lepší cílení na jednotlivé země a další marketingové aktivity,“ shrnuje Luděk Vodička, spolumajitel firmy Inventic, která za softwarem ORM Designer stojí. S Rostockem se Vodička poprvé setkal, když prezentoval ORM Designer na Výběrovém dni JIC Innovation parku. Investor usedl v panelu, který přihlášené firmy posuzoval.

Aplikaci ORM Designer vyvinula firma v roce 2009 pouze pro vnitřní potřeby, aby zrychlila práci při tvorbě webových aplikací. „Po nasazení aplikace razantně vzrostla efektivita programátorů, proto jsme se rozhodli uvést ORM Designer na trh jako samostatný produkt“ popisuje Vodička. Pozitivní odezva od zákazníků po celém světě vedla k tomu, že firma ukončila ostatní aktivity a od počátku roku se věnuje pouze vývoji a prodeji ORM Designer.

ORM designer pomáhá PHP programátorům pracovat rychleji a bez chyb, šetří až 70 % času. Doposud si programátoři psali ručně textové definice svého kódu. ORM Designer jim umožní si jednoduše navrhnout vizuální model programu a takto vytvořený model si automaticky exportovat. Díky tomu, že definice kódu nejsou psány ručně, nevznikají chyby a překlepy v kódu. Vizuální model vytvořený aplikací ORM Designer pak slouží jako dokumentace projektu. Aplikace vytvoří model i z již rozběhnutých projektů, stačí do ní nahrát kód.

ORM Designer již využívá více než 600 zákazníků po celém světě, nejsilnějšími trhy jsou pro firmu Spojené státy, Německo a Francie. O licence programu je však zájem i v exotičtějších zemích, jako je například JAR, Mexiko či Venezuela. V segmentu PHP je firma se svým řešením jedničkou na trhu.

Zdroj: JIC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...