Zlín a Brno od března opět spojí žluté autobusy

Brno, 12. února 2013 - Student Agency opět zprovozní přímou linku mezi Brnem a Zlínem. Část spojů bude vedeno přes Kroměříž a část přes Uherské Hradiště. Předprodej jízdenek odstartoval ve středu 6. února, linka začne jezdit od 3. března. Základní jízdné s Kreditovou jízdenkou vyjde na devadesát korun.

student-agency-zluty-autobus

Kromě toho spojuje Zlín již téměř rok a půl další autobusová linka Zlín – Kroměříž – Olomouc. Ta je určena zejména pro cestující, kteří jedou buď do Olomouce nebo pokračují dále vlaky IC RegioJet buď ve směru Pardubice a Praha nebo ve směru Ostravsko a Třinecko. Tato linka se rovněž těší velké popularitě – její průměrná obsazenost dosahuje až 70 %.

„Nová linka Zlín – Brno se v podzimní anketě mezi cestujícími umístila v žebříčku prvních pěti nejžádanějších tras. Nabízíme tedy nejrychlejší spojení mezi oběma krajskými metropolemi,“ říká Ivana Kašická, ředitelka Student Agency pro autobusovou dopravu a připomíná, že autobusy Student Agency express už mezi oběma městy jezdily v rámci linky Praha – Brno – Zlín. „Cela linka Zlín - Praha byla dříve koncipována jako dálková, nebyla zaměřena regionálně a proto i počet cestujících nebyl dostačující. Jízdní řád měl navíc malý rozsah,“ vysvětluje. Provoz byl ukončen 1. října 2011 v souvislosti s rozjezdem vlakových spojů RegioJet mezi Ostravskem, Olomoucí a Prahou. „Nová vlaková doprava umožnila rychlejší spojení mezi Zlínem a Prahou s přestupem v Olomouci.“

Koncept, se kterým Student Agency přichází nyní, je trochu odlišný. Je totiž řešen s ohledem na regionální potřebu. „Nejsme například limitovaní potřebou navazovat linky na mezinárodní dopravu v Praze. Hovoříme tedy o samostatné lince spojující Zlínský kraj s Brnem s vyčleněnými vozy pouze pro danou trasu s časy, které by měly reflektovat potřeby pravidelných cestujících, tj. pracujících a studentů,“ upřesňuje Kašická.

Nový jízdní řád nabídne šest spojů v obou směrech, respektive 12 spojů denně. Na nové lince budou provozovány moderní autokary Studen Agency s perfektním palubním servisem v rozsahu kávy a denního tisku zdarma. O pohodlí cestujících se vždy postará palubní průvodce. Samozřejmostí je promítání filmů nebo individuální poslech hudby oblíbeného žánru a připojení k internetu pomocí technologie Wi-Fi.

V současné době spojují žluté linky Prahu s Brnem, Plzní, Libercem, Českými Budějovicemi, Českým Krumlovem a Pískem, Chebem, Karlovými Vary, Sokolovem, Hradcem Králové a Jihlavou, Brno s Uherským Hradištěm, Olomoucí, Novým Jičínem, Příborem, Frýdkem – Místkem, Ostravou a Karvinou a Olomouc se Zlínem.

ZÁKLADNÍ CENÍK:

Brno - Zlín: 110Kč/ Kreditová 90Kč
Brno - Kroměříz: 85Kč/ Kreditová 70Kč
Brno – Staré Město/Uherské Hradiště: 90Kč / Kreditová 75Kč

Zdroj a foto: Student Agency


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN