VFU propojí výuku s praxí ve spolupráci s Biovetou

Brno, 28. srpna 2012 - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno zahájila úzkou spolupráci s firmou Bioveta. VFU bude ve spolupráci s výrobcem veterinárních léčiv zajišťovat studentům výuku v nepovinně volitelném předmětu „Vývoj, výroba a kontrola léčiv“. Program odstartuje na přelomu září a října. Jde o jedinečný projekt a mimo jiné i pro tento účel zřídila firma ve svém areálu v Ivanovicích na Hané školicí středisko.

analyza_zkumavky

Význam spolupráce mezi firmami a univerzitou si dnes uvědomuje každý člen akademické obce a začínají si to uvědomovat i firmy. VFU uzavřela dohodu s Biovetou o vzájemné spolupráci. Výsledkem je kromě dalších aktivit také připravovaná výuka nového předmětu Vývoj, výroba a kontrola veterinárních léčiv, která bude probíhat ve školicím středisku v areálu výrobce veterinárních léčiv. Spolupráci ocení studenti, kterým se tak rozšíří možnost získání nových poznatků i praxe v souběhu se studiem, ale také firma, pro kterou studenti představují potenciální kvalifikované pracovníky.  „Jedná se o konkrétní propojení výuky s praxí," hovoří o chystaném předmětu rektor Vladimír Večerek.

Oba partneři přikládají projektu velkou váhu, neboť dlouhodobě považují oblast studentských odborných praxí za velice důležitou pro uplatnění studentů na trhu práce. Bioveta má zájem na tom, aby studenti byli co nejlépe připraveni. Univerzita se zase zajímá o budoucí uplatnění studentů. Ti získají kvalifikaci pro činnost ve farmaceutickém průmyslu, firma si zase vytvoří kontakt na potenciální zaměstnance. Vedení VFU Brno i výrobce veterinárních léčiv Biovety oprávněně předpokládají, že nově ustavená výuka pomůže zajistit dostatek kvalifikovaných osob pro stále narůstající potřebu výroby i distribuce veterinárních léčiv.

Předmět Vývoj, výroba a kontrola veterinárních léčiv se skládá z pěti jednodenních bloků. Každý trvá šest hodin a obsahuje teoretickou a praktickou část. „První dva bloky se zaměří na požadavky na registraci léčiv všech lékových forem. V dalším bloku se studenti seznámí s inspekční činností, tzn. s výrobou, kontrolou a distribucí veterinárních léčiv. Poslední dva bloky budou věnovány laboratornímu ověřování kvality veterinárních léčiv,“ popisuje program výuky Alfred Hera, přednosta Ústavu farmakologie.

Výuka začne již na začátku zimního semestru. Možnost zapsat si předmět budou mít studenti všech fakult VFU. „Na výuce se budou podílet pracovníci Ústavu farmakologie VFU Brno, Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv a zaměstnanci Biovety“, doplňuje Hera. Bioveta zajistí tréninkové prostory pro teoretickou výuku i praxi, současně zařídí i transport studentů.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF