Brněnský start-up Celebrio Software získal investora

Brno, 23. srpna 2012 - Brněnský start-up Celebrio Software má nového investora. Do společnosti, která se zaměřuje na tvorbu systému pro seniory, vstoupil tento měsíc Petr Zámečník, který za minoritní podíl ve firmě investoval v řádu jednotek miliónů korun.

os-celebrio

„Pro nás to znamená velkou příležitost a šanci pokračovat v naší podněcující práci. Již během naší krátké spolupráce cítím, jak moc se Celebrio posouvá kupředu. Jednali jsme s několika investory postupně asi půl roku a u Petra Zámečníka nás přesvědčil jeho realistický pohled na náš tým i obrovské nasazení, které mají on a jeho lidé.“, komentoval vstup investora Martin Novák, jeden ze zakladatelů společnosti Celebrio Software.

„Tato investice nám otevírá další možnosti a umožní rychlejší postup k našemu cíli,“ řekl Petr Kunc, druhý zakladatel Celebrio Software.

„Investuji do lidí, kteří mají neotřelé nápady, jsou šikovní a talentovaní, což bylo dokázáno i tím, že obstáli v soutěži Microsoft Imagine Cup v New Yorku a sám jsem zvědavý, kam až se může naše spolupráce vystřelit. Jedná se o kombinaci talentu a investice z mé strany, která bude v budoucnu navyšována dle potřeb.“, komentoval svoji investici Petr Zámečník.

Digitální aplikace pro budoucnost seniorů

Společnost Celebrio Software byla založená druhého února 2012 v Brně. Firma je součásti inkubačního programu Jihomoravského inovačního centra od 30. dubna 2012. V červnu 2011 tým ve složení Martin Novák a Petr Kunc zvítězil v podnikatelské soutěži Vodafone Nápad roku a získal titul Ekonom Student podnikatel a slavil i úspěch v New Yorku na soutěži Microsoft Imagine Cup 2011.
V současné době systém Celebrio podporuje devět aplikací a jejich počet roste. „Pro nás je typická jednoduchost velkých ovládacích prvků a systému, který nemusíte nastavovat, ale nastavuje se sám. Díky jednotnému ovládání a vzhledu se vše v systému ovládá a reaguje stejně a místo nabízení pěti alternativ se soustředíme na tu jednu nejlepší.“, říká Martin Novák.

„Vše v Celebriu je v češtině a pro české uživatele. Kromě narozenin tak máte i svátky, čtete české zpravodajské servery, snadno se propojíte s českými poskytovateli e-mailu a najedete předpověď počasí pro každou Lhotu.“, dodává Petr Kunc.

Celebrio se může pustit do dalších novinek díky investici

Tým Celebria připravuje řadu novinek jako například rozšíření aplikace Rozhovor o univerzální video-hovory, větší napojení na Facebook prostřednictvím aplikace Lidé či rozšíření nabídky elektronických knih, kde je už nyní zdarma 236 knih od Čapka po Shakespeara.

V oblasti elektronických knih chystá Celebrio Software také spolupráci s dalším brněnským start-upem, společností BookHaus, která dováží špičkovou technologii v oblasti e-čteček a e-knih na český trh.

Systém jako takový je dostupný zdarma na webu. „Máme interně připravený program, který se dá nainstalovat do systému Windows, dokáže operační systém překrýt, má svůj internetový prohlížeč a s Windows spolupracuje, takže můžete používat obojí, nebo takto můžete k rodinnému počítači pustit babičku. Na Android připravujeme také vlastní aplikaci, která umožní přístup k celé Celebrio platformě a bude rovněž obsahovat prohlížeč. Teoreticky dokážeme softwarově udělat celý vlastní Celebrio tablet, ale zde nám chybí obchodní partner, který by to s námi uvedl na trh a distribuoval,“ shrnul půlroční vývoj Celebrio Software jeho zakladatel Martin Novák.

(red), foto: www.celebrio.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...