Startuje soutěž Projektový manažer roku 2012

Brno, 3. července 2012 (MEDIAFAX) - Společnost pro projektové řízení (SPŘ) vyhlašuje ve spolupráci s vydavatelstvím Economia soutěž Projektový manažer roku 2012. Jejím posláním je hodnotit nejvýznamnější a nejúspěšnější projektové manažery, manažerky a samotné projekty ve veřejném, soukromém i neziskovém sektoru.

projekt_management

V posledních letech výrazně roste zájem o projektové řízení ve všech sektorech ekonomiky a pozice projektový manažer je jednou z nejvyhledávanějších na trhu práce. Rostoucí zájem o projektové řízení je dán potřebou organizací realizovat změny - přizpůsobovat se rychle se měnícímu prostředí, což je vhodné realizovat právě prostřednictvím projektů. Zájem je spojen také se vstupem České republiky do Evropské unie (EU). Od roku 2007 se v tuzemsku realizovalo více než 40 000 projektů podpořených z EU.

"Soutěží chceme podpořit tento trend, rozvíjet projektovou kulturu a komunitu projektových manažerů. Projektoví manažeři mají zájem o výměnu zkušeností a tato soutěž jim k tomu poskytne příležitost," vysvětlil Michale Motal, prezident SPŘ.

Posláním soutěže je tak hodnotit nejvýznamnější a nejúspěšnější projektové manažery, manažerky a samotné projekty ve veřejném, soukromém i neziskovém sektoru, napříč všemi odvětvími v ČR. Unikátnost soutěže spočívá ve způsobu výběru a hodnocení jednotlivých soutěžících. Kandidáti na cenu Projektový manažer roku budou prokazovat své dovednosti v manažerské hře, při které budou simulovat řízení konkrétního projektu. Pravidla hodnocení dále vychází ze zkušeností s certifikací projektových manažerů podle mezinárodního standardu International Project Management Association (IPMA) a celosvětové soutěže IPMA Awards.

"Naším cílem je také přiblížit projektové řízení široké veřejnosti. V současné době se o projektech hovoří zpravidla v souvislosti s předražováním projektů financovaných z veřejných zdrojů a korupcí. Chceme lidem ukázat příklady smysluplných a dobře řízených projektů," doplnil Motal.

Tým hodnotitelů a porota budou hodnotit a vybírat vítěze v rámci šesti kategorií: Projektový manažer/ka roku, Projekt roku, Charitativní (neziskový) projekt roku a Studentský projekt roku. Hodnotitelé a porota budou také hodnotit významné počiny v oblasti projektového řízení v kategorii Síň slávy. Publikum slavnostního galavečera bude mít příležitost vyjádřit svůj názor na kvalitu přihlášených projektových manažerů a projektů ve vyhlašované kategorii Cena sympatie.

Přihlásit se do soutěže je možné v období od 1. července do 30. srpna 2012 prostřednictvím webových stránek www.pmroku.cz. První kolo hodnocení a sestavení finálové skupiny pro jednotlivé kategorie bude soutěžícím oznámeno 16. září 2012. Slavnostní vyhlášení vítězů a udílení cen proběhne 9. října 2012 v prostorách Centra současného umění DOX, Praha.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF