Biotechnologická konference BioForum se poprvé uskuteční v ČR

Brno, 19. května 2012 (MEDIAFAX) - BioForum, největší a jedna z nejdůležitějších biotech akcí v Evropě, proběhne poprvé v České republice, na brněnském výstavišti začne ve středu. Informovali o tom pořadatelé. BioForum se koná už po jedenácté a minulé ročníky vždy přilákaly řadu zájemců ze strany firem, výzkumníků, studentů i novinářů z celého světa. Jedním z témat, kterým se budou účastníci konference zabývat, je marketing.

bioforum

"Marketing ve vědeckém prostředí je hlavně o tom, jak dát ostatním vědět o výzkumu, patentech, myšlenkách a znalosti s cílem prodávat produkt nebo nápady," konstatoval sociolog Emerson Smith z Metromark Research z Univerzity v Jižní Karolíně v USA, který bude mít přednášku v panelu s názvem „Marketing your biotech company“. Jak nastínil, vědci v této problematice nejsou často školeni, a tudíž potřebují mít lidi na univerzitách či instituce, na které se mohou obrátit. Dobří vědci se prezentují například v prestižních vědeckých časopisech, které fungují jako dobrý marketingový nástroj. Firmy to mají těžší. Musejí oslovit mnohdy šiří publikum, a to je stojí více času a peněz.

"Firmy od nás často chtějí pomoci s uvedením výrobku na trh, konzultaci či vypracování obchodní strategie, pomoc s nalezením vhodných distribučních partnerů v zahraničí," přiblížil Miloš Sochor, hlavní konzultant Jihomoravského inovačního centra (JIC), které se na organizaci akce podílí.

JIC patří v oblasti biotechnologických oborů k důležitým aktérům českého a středoevropského prostředí. Kromě jiného totiž nabízí podporu začínajících biotechnologických firem a poskytuje jim cenné rady, vybavené laboratoře i finance do začátku. JIC provozuje Innovation Park INBIT, který poskytuje zajímavým projektům zázemí v podobě vybavených laboratoří a kanceláří.

BioForum je středoevropská akce věnovaná biotechnologiím a inovativní bio-ekonomii. V rámci střední Evropy jde o největší podobnou akci věnovanou této problematice. Hlavním posláním BioFora je propojovat středoevropské podnikatele a firmy s jejich západními protějšky i mezi sebou navzájem. Akce také podporuje transfer z oblasti tzv. life sciences (biotechnologie, biochemie, molekulární biologie, apod.) do oblasti zdravotnictví, farmacie, potravinářství, kosmetiky či ochrany životního prostředí. Uskuteční se 23. a 24. května 2012 v prostorách brněnského výstaviště.

Součástí BioFora bude i mezinárodní biotechnologická konference Gate2BrnoBiotech, kterou JIC pořádá každé dva roky. Letos se na ní bude prezentovat český biotechnologický sektor jako celek a zahraniční odborníci budou přednášet o posledních trendech ve světě.

Libor Popela, foto: archiv JIC

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...