Biotechnologická konference BioForum se poprvé uskuteční v ČR

Brno, 19. května 2012 (MEDIAFAX) - BioForum, největší a jedna z nejdůležitějších biotech akcí v Evropě, proběhne poprvé v České republice, na brněnském výstavišti začne ve středu. Informovali o tom pořadatelé. BioForum se koná už po jedenácté a minulé ročníky vždy přilákaly řadu zájemců ze strany firem, výzkumníků, studentů i novinářů z celého světa. Jedním z témat, kterým se budou účastníci konference zabývat, je marketing.

bioforum

"Marketing ve vědeckém prostředí je hlavně o tom, jak dát ostatním vědět o výzkumu, patentech, myšlenkách a znalosti s cílem prodávat produkt nebo nápady," konstatoval sociolog Emerson Smith z Metromark Research z Univerzity v Jižní Karolíně v USA, který bude mít přednášku v panelu s názvem „Marketing your biotech company“. Jak nastínil, vědci v této problematice nejsou často školeni, a tudíž potřebují mít lidi na univerzitách či instituce, na které se mohou obrátit. Dobří vědci se prezentují například v prestižních vědeckých časopisech, které fungují jako dobrý marketingový nástroj. Firmy to mají těžší. Musejí oslovit mnohdy šiří publikum, a to je stojí více času a peněz.

"Firmy od nás často chtějí pomoci s uvedením výrobku na trh, konzultaci či vypracování obchodní strategie, pomoc s nalezením vhodných distribučních partnerů v zahraničí," přiblížil Miloš Sochor, hlavní konzultant Jihomoravského inovačního centra (JIC), které se na organizaci akce podílí.

JIC patří v oblasti biotechnologických oborů k důležitým aktérům českého a středoevropského prostředí. Kromě jiného totiž nabízí podporu začínajících biotechnologických firem a poskytuje jim cenné rady, vybavené laboratoře i finance do začátku. JIC provozuje Innovation Park INBIT, který poskytuje zajímavým projektům zázemí v podobě vybavených laboratoří a kanceláří.

BioForum je středoevropská akce věnovaná biotechnologiím a inovativní bio-ekonomii. V rámci střední Evropy jde o největší podobnou akci věnovanou této problematice. Hlavním posláním BioFora je propojovat středoevropské podnikatele a firmy s jejich západními protějšky i mezi sebou navzájem. Akce také podporuje transfer z oblasti tzv. life sciences (biotechnologie, biochemie, molekulární biologie, apod.) do oblasti zdravotnictví, farmacie, potravinářství, kosmetiky či ochrany životního prostředí. Uskuteční se 23. a 24. května 2012 v prostorách brněnského výstaviště.

Součástí BioFora bude i mezinárodní biotechnologická konference Gate2BrnoBiotech, kterou JIC pořádá každé dva roky. Letos se na ní bude prezentovat český biotechnologický sektor jako celek a zahraniční odborníci budou přednášet o posledních trendech ve světě.

Libor Popela, foto: archiv JIC

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN