Program pro začínající firmy Starcube zná své vítěze

Brno. 11. května 2012 – Česká republika zažila největší dosavadní Demo Day, kdy se na brněnské hvězdárně představilo celkem čtrnáct začínajících projektů v rámci StarCube show. Vítězem čtvrtého ročníku programu podporujícího začínající firmy StarCube – Startup Akcelerátoru se nakonec stal systém Reservio. Portál umožňující jednoduchou rezervaci v restauraci nebo u lékaře nejvíce zaujal mezinárodní porotu i investory. Na druhém místě skončila zásilková služba Chlapská zásilka, třetí místo obsadil projekt Gameful. StarCube organizuje Jihomoravské inovační centrum.

reservio1

Večer, který byl vyvrcholením podnikatelského akcelerátoru StarCube pořádaného Jihomoravským inovačním centrem (JIC), navštívilo na sto padesát účastníků z řad investorů, podnikatelů i zástupců inovačních center nejen z Česka, ale i z Rakouska, Francie, Lucemburska nebo Dánska.

„Všechny prezentující týmy pracovaly po tři měsíce na svých projektech pod vedením odborníků z praxe, zdarma dostaly desítky hodiny konzultací, workshopů a přednášek a také sdílenou kancelář," popisuje průběh StarCube manažer Startup programu JIC Michal Hrabí.

Mezinárodní porota vybrala po zhlédnutí dvouminutových prezentací nejprve TOP 5 projektů (Joymind, Chlapská zásilka, Reservio, Gameful, Douč mě), ty pak měly pět minut na další představení, po kterém následovalo deset minut otázek od poroty. Porotci nakonec vybrali tří vítězné projekty.

starcube_vyhlaseni

První místo obsadila služba Reservio, která nabízí snadné vytvoření systému pro rezervování restaurací nebo návštěv u lékaře. Kromě rezervace umí Reservio uchovat informace o zákaznících, jejich oblíbeném stole nebo jídle. „Moc se mi líbí design, je jednoduchý, přehledný a příjemný pro uživatele," zhodnotil projekt porotce JD, zakladatel Meebee.com, který je podle serveru Techcrunch.com mezi TOP 100 globálními startup firmami.

Druhé místo vyhrála Chlapská zásilka, třetí skončil projekt Gameful, který obdržel i cenu diváků. Všechny tři projekty získají proplacení nákladů na založení s.r.o., vlastní kancelář na tři měsíce zdarma, 10 hodin konzultací s mentory a možnost dostat peníze na rozvoj svého podnikání až ve výši 750 tisíc korun.

„Nejvíce mě strhla inspirující atmosféra celé akce, která musí každého nakopnout, aby rozjel nějaký vlastní projekt," hodnotí celou akci porotkyně Sandra Kumorowski, profesorka marketingu z Columbia College Chicago. „Od minulého roku se zase neuvěřitelně zvedla úroveň všech projektů," doplňuje na základě zkušeností z posuzování předchozího ročníku.

Tříměsíční vzdělávací program StarCube podporuje vznik startup firem. Znalosti a dovednosti, které účastníci programu získají, aplikují přímo na svůj projekt. Pod vedením předních odborníků z praxe směřují k tomu, aby měli na konci programu základ vlastní firmy s inovativním potenciálem.

foto (JIC): (zleva) Tým projektu Chlapská zásilka, tým projektu Reservio, tým projektu Gameful


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF