V Česku se už prodalo několik set nových iPhone 4S

Praha, 28. října 2011 (MEDIAFAX) - Prodej nového iPhone 4S odstartoval v pátek také v české republice. Nového modelu se prodalo už několik set kusů, zjistila agentura Mediafax od telekomunikačních operátorů. "Celkem 150 kusů nového modelu iPhone 4S jsme prodali během půlnočního prodeje. Měli jsme otevřené tři prodejny, a to v Praze, Brně a Ostravě," uvedl mluvčí Vodafonu Miroslav Čepický. První zájemce o nový model dorazil do prodejny už ve čtvrtek v 18.15.

iPhone

"Zhruba sto lidí si nový model kolem půlnoci koupilo přes náš e-shop. Prodávají se jak bílé, tak černé, není v tom rozdíl," doplnil mluvčí. Podle něj lidé většinou kupovali základní model se 16 GB paměti. Vzhledem k svátku jsou v současné době otevřeny prodejny společnosti v nákupních centrech. Podle mluvčího má Vodafone nových iPhone 4S dostatek. "Bude nutné mít dostatek těchto telefonů v předvánočním období," doplnil mluvčí.

Desítky kusů nového modelu už prodal i T-Mobile. "Naše prodejny jsou otevřeny v nákupních centrech, do 12.45 bylo prodáno zhruba šest desítek iPhone 4S," sdělila mluvčí operátora Martina Kemrová. Podle ní je prodej slabší vzhledem k tomu, že v Česku odstartoval prodej během státního svátku. Telefónica nepřistoupila na obchodní podmínky Applu a rozhodla se nový iPhone neprodávat.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...